Evroliga: Zvezda poražena u Litvaniji

Žalgiris – Crvena Zvezda Telekom 76-70(12-12, 28-15, 11-28, 25-15).

U pretposlednjem kolu TOP 16 faze Evrolige Žalgiris je po drugi put ove sezone savladao Crvenu Zvezdu. Meč nije imao takmičarski značaj jer obe ekipe nemaju ni teoretske šanse za dalji plasman, ali uprkos tome gledali smo žestoku bitku dva rivala.

Posle izjednačene prve četvrtine, Žalgiris je razbio Zvezdu u drugoj deonici i tako je litvanski tim sa +13(40-27) otišao na veliki odmor. U nastavku Zvezda se vratila u igru. Treća četvrtina je pripala srpskom kubu(11-28), koji je napravio preokret i sa +4(51-55) ušao u poslednjih 10 minuta. Neizvesno je bilo sve do poslednjih minuta, da bi pri vođstvu Žalgirisa 71-69, Anderson zakucao u nba stilu pored Marjanovića i Dženkisa što se ispostavlio kao nedostižno za Zvezdu.

Crvena Zvezda će završiti svoje učešće u Evroligi za sezonu 2014/15 utakmicom kod kuće protiv Panatinaikosa. Zvezda bi pobedom učinila veliku uslugu svom bivšem igraču Saši Obradoviću jer klub koji on vodi sa klupe ima isti skor kao i PAO.

ŽALGIRIS: Jankunas 19+9sk, Čeri 17, Milaknis 11, Anderson 10+8sk+5as.

ZVEZDA: Marjanović 14+12sk, Dženkins 12, Blažić 8.