Evroliga: Zvezda pobedila PAO

Crvena Zvezda – Panatinaikos 69-68 (16-7, 14-19, 14-19, 25-23)

U poslednjem meču u Evroligi ove sezone košarkaši Crvene Zvezde pobedili su Panatinaikos posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini. Crveno-beli su konačno pobedili PAO posle 3 poraza u dve sezone, gde je Zvezda uvek imala šansu da pobedi ali je gubila u finišu. Dugo očekivanu pobedu doneo je Boban Marjanović 2,2 sekunde pre kraja sa linije za slobodna bacanja.

mondo.rs

mondo.rs

Zvezda je ugostila PAO u hali Pionir. Bila je ovo treća utakmica u Pioniru ove sezone i treća pobeda. Domaćin je dobro počeo meč, prva četvrtina je završena sa +9(16-7). Zvezda je početkom druge četvrtine imala najvećih +11(23-12) ali su gosti uspeli da smanje do kraja poluvremena na +4(30-26).

U trećoj četvrtini Zvezda je počela da gubi kontrolu i PAO je preuzeo vođstvo. U poslednjem periodu PAO je počeo da povećava prednost. Najveća razlika je bila +8(52-60). Pri rezultatu 62-65 za PAO Blažić je pogodio trojku uz faul, a Kalinić je uhvatio loptu u napadu posle prošenog slobodnog bacanja. Potom Dženkins pogađa oba penala, PAO postiže koš na drugoj strani. Vilijams pokušava da trojkom donese pobedu ali Marjanović hvata loptu u napadu i biva fauliran. Kao što smo rekli, Bobi pogađa oba bacanja i donosi pobedu Zvezdi.

Crvena Zvezda je završila učešće u Evroligi ove sezone, sa 10 pobeda i 14 poraza. Nakon svega prikazanog možemo reći da je Zvezda imala uspešnu sezonu u Evroligi jer je ipak napravljen korak više u odnosu na prošlu sezonu. Zvezda je pobedila ove sezone Galatasaraj, Valensiju, Kuću Laboral, Neptunas, Albu, Makabi i PAO i svima je stavila do znanja da ona pripada najelitnijem evropksom takmičenju.

ZVEZDA: Kalinić 14+4sk, Marjanović 12+16sk, Mitrović 11+8sk+6as, Blažić 11, Vilijams 11+7as.

PAO: Batista 15+6sk, Dijamantidis 12+6as, Papas 11.