Evroliga: Zvezda pobedila Makabi

Crvena Zvezda Telekom – Makabi Elektra 89-76(18-20, 20-14, 16-25, 35-17).

Košarkaši Crvene Zvezde obradovali su navijače za 70. rođendan njihovog voljenog. Zvezda je pobedila slavni izraelski klub i tako došla do druge pobede u TOP 16 fazi.
Crveno-beli su otvorili utakmicu sa 6-0, Makabi preokreće na 6-7 i uspeva na kraju da reši prvu deonicu u svoju korist(18-20). U nastavuku Zvezda gledali smo izjednačenu borbu, na kraju poluvremena tim Dejana Radonjića je vodio +4(38-34).

Treća četvrtina je pripala gostima. Zvezda je u 24. minutu imala +7(48-41), ali je Makabi mic po mic smanjivao prednost, preokrenuo i na kraju vodio sa +5(54-59). Pitanje pobednika odlučeno je u poslednjoj četvrtini. Makabi je imao +8(57-65) u 32. minutu. Pri vođstvu Makabija 63-68 usledila je neverovatna serija Zvezde od 20-0, u kojoj su se najviše istakli centar Marjanović i dva Amerikanca Vilijams i Dženkins.

Zvezda u narednom kolu putuje u Instanbul gde će voditi bitku protiv Galatasaraja, dok Makabi ide u goste Barseloni.

ZVEZDA: Marjanović 19+17sk, Vilijams 17+7sk+5as, 16+5sk+3as, Kalinić 14+3sk+3as, Blažić 7+5sk.

MAKABI: Smit 15+2sk, Pargo 14+6sk+6as, Tajus 12+8sk, Linhart 12+5as.