Evroliga: Vilijams promašio pobedu

Peti poraz Zvezde u Evroligi. Crvena Zvezda Telekom – Žalgiris 68-70(13-20, 21-19, 15-14, 19-17).

Crvena Zvezda nije uspela da ostvari drugu pobedu u TOP16 fazi Evrolige. Gosti iz Litvanije kontrolisali su rezultat od početka utakmice i tako je bilo sve do samog kraja. Zvezda nijednom nije povela na ovoj utakmici i nijednom nije pogodila iza linije 6,75m što dosta govori o nedostatku samopouzdanja domaćih igraća. Žalgiris je najveću prednost imao u 27.(40-50) i 31. minutu(49-59). Jurila je Zvezda rezultat do samog kraja. U poslednjem minutu Žalgiris je imao 4 poena prednosti(66-70), Marjanović je zakucavanjem smanjio. Žalgiris u narednom napadu nije iskoristio. Imala je Zvezda poslednji napad i priliku da pobedi, ali nažalost Markus Vilijams nije pogodio za 3. U narednom kolu Zvezda putuje u prestonicu Grčke gde će igrati protiv Panatinaikosa, dok će Žalgiris dočekati madridski Real.

ZVEZDA: Marjanović 17+10sk, Blažić 12+2as, Vilijams 9+7as+3sk.

ŽALGIRIS: Anderson 22+5sk, Jankunas 11+8sk, Gudaitis 10+3sk.