Evroliga : Veče puno preokreta

U večerašnjim duelima u okviru TOP 16 faze Evrolige ekipe Panatinaikosa, Reala i CSKA ostvarili su pobede. Nijedna utakmica nije bila bez uzbuđenja, a Nižnji je bio veoma blizu velikog trijumfa.

Galatasaraj i Panatinaikos odigrali su odličan meč u Istanbulu. Okrnjena Galata i gosti iz Atine su dugo bili u egalu, ali je nakon nekoliko koševa iz igre za redom u poslednjoj deonici, Panatinaikos stekao kapitalnu prednost 78 – 67. Međutim, Galata je uspela da se vrati i da odigra penal završnicu u kojoj je Džoš Karter na kraju promašio što je Panatinaikosu omogućilo da iz Istanbula ponese vrednu pobedu : 86 – 84.

U Madridu ekipa Reala je dočekala šampiona Evrope Makabi i slavila rezultatom 86 – 75. Madriđani su već u prvoj deonici stekli veliku prednost 27 – 13, međutim Makabi se vratio u meč u drugom periodu. Međutim, Ponos Izraela nikako nije mogao do preokreta, dok su igrači Reala defanzivno podigli nivo igre u 3. četvrtini i lako priveli meč kraju.

Uzbudljivo je bilo i u ruskom derbiju gde je CSKA nakon vevelike borbe i preokreta savladao ekipu Nižnjeg rezultatom 86 – 82, u Novgorodu. Nižnji je imao i + 15, ali je ekipi trenera Dimitrisa Itudisa bila dovoljna treća četvrtina da obezbedi bododve. U tom periodu ekipa CSKA je postigla čak 25 poena, a primila samo 7.