Evroliga: Važna pobeda Barselone

Barselona je drugi put pobedila PAO u Atini ove sezone. Ovaj put rezultatom 81:77. To su jedina dva poraza Zelenih na domaćem terenu u Evroligi.

Atinjani su dobro otvorili meč i nakon prve četvrtine su vodili 21:16. Barselona je uspela da preokrene u druoj deonici najviše zbog fenomenalne obrane u finišu četvrtine. Poslednjih 3 minuta poluvremena PAO nije uspeo da postigne niti jedan poen(samo 2 poena u drugih 5 minuta četvrtine) pa je Barsa rešila prvo poluvreme u svoju korist rezultatom 42:32. Panathinaikos je odličnom igrom Batista i Gista uspeo da se približi na samo 2 poena razlike minut i po pre kraj meča. Nelson je izgubio loptu u napadu za moguće izjednačenje a Navaro i Satoranski su bili sigurni sa linije penala. Tako da je pobeda ipak otišla Barseloni uprkos nemogućoj trojci Dijamantidisa u finišu meča.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Doelman sa 21 poenom što je njegov rekord u Evrologi. Odlični su bili Navaro sa 17 poena i Plajs sa 15 poena. Batista je postigao 16 poena  uz 9 skokova a pratili su ga Gist sa 14 poena i Dijamantidis sa 12 poena i 6 asistencija.