Evroliga TOP16: Zvezda poražena u Izraelu

Makabi Elektra – Crvena Zvezda Telekom 78-67 (21-18, 16-15, 19-16, 22-18)

Košarkaši Crvene Zvezde izgubili su utakmicu u Tel Avivu u okviru drugog kola top16 faze Evrolige.
Makabi je kontorlisao rezultat tokom celog prvog poluvremena. Otvorio je utakmicu sa 5-0, da bi Zvezda potom preokrenula na 5-6 ali su Izraelci do kraja vratili prednost i završili prvu četvrtinu sa 21-18. U drugoj četvrtini razlika je konstantno rasla u korist ”ponosa Izraela” da bi pred kraj druge četvrtine iznosila +10(37-27). Međutim, Zvezda pravi seriju 6-0 i na pauzu odlazi sa -4(37-33). Zvezda je dobro počela drugo poluvreme, imala +2 u jednom trenutku(40-42) ali se Makabi vratio u igru i ponovo stekao prednost. 56-49 pisalo je na semaforu na početku četvrtog perioda koji je obeležio Makabi svojom dominacijom na terenu. Zvezda je pokušavala šutem za tri poena da se vrati u igru ali u tome očigledno nije uspela. Makabi je imao i +18(77-59, 37. min.) ali su gosti iz Beograda uspeli da smanje prednost. Ovo je prva pobeda za Izraelce u top16 fazi, dok je Zvezda upisala drugi poraz. U sledećem kolu Makabi će ugostiti Barselonu, dok će Crvena Zvezda dočekati Galatasaraj.

MAKABI: Rendl 16+9sk, Skorcanitis 15+5sk, Pargo 12+6sk+6as, Ohajon 10+8as+5sk, Landersberg 10.

ZVEZDA: Kalinić 18+2sk+2as, Vilijams 13+9as+4sk, Marjanović 10+8sk.