Evroliga: Real prejak za Zvezdu

U 8. kolu TOP 16 faze Real Madrid – Crvena Zvezda 85-61(16-18, 24-11, 20-17, 25-15).

Košarkaši Crvene Zvezde bili su dostojan protivnig slavnog madridskog kluba samo u prvoj četvrtini. Zvezda je pretrpela najubedljiviji poraz ove sezone i još jednom je razočarala svoje navijače očajnim partijama u TOP 16 fazi. Zvezda je dobro počela utakmicu, imala je +8(6-14) u 7. minutu i uspela je da reši prvu deonicu u svoju korist(16-18). Druga deonica je označila početak kraja Crvene Zvezde. Real preokreće rezultat i dolazi do dvocifrene prednosti koju je sačuvao na poluvremenu(40-29). Pokušala je Zvezda da se vrati u igru, smanjila je na -5(46-41) ali Real se vraća na svoj nivo i odlazi sa +14 na početku poslednje četvrtine. U poslednjem periodu Real je pokazao Zvezda zašto je jedan od glavnih kandidata za osvajanje Evrolige i stavio je do znanja Zvezdi da je za narednu fazu Evrolige potreban ipak jači i iskusniji tim. Niko ove sezone nije ovako ponizio Zvezdu, ovo je prvi poraz sa preko 20 razlike. U narednom kolu Crvena Zvezda dočekuje Makabi, dok će Real Madrid igrati u Turskoj protiv Galatasaraja.

REAL: Kerol 17+3sk, Fernandez 15+2sk, Rodrigez 13+3as.

ZVEZDA: Marjanović 21+13sk, Cirbes 13+9sk, Vilijams 8+8as.