Evroliga: Prva pobeda Zvezde

Crvena Zvezda Telekom – Alba 86-69(22-12, 25-17, 17-18, 22-22).

Crvena Zvezda je ostvarila prvu pobedu u TOP16 fazi Evrolige ove sezone. Crveno-beli su savladali berlinsku Albu u dvorani Pionir koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta. Zvezda je nošena pesmom svojih navijača krenula silovito. Već u prvoj četvrtini bilo je +10 za Zvezdu(22-12). Domaćin je u drugoj četvrtini uspevao da održi razliku iz prve, a onda je pri vođstvu 29-20, usledila je serija od 11-0 za maksimalnih +20(40-20, 16. min). Sjajnom odbranom Zvezda je u potpunosti neutralisala napad Albe. Uspela je Alba da smanji na -13(42-29), ali je Zvezda napravila seriju od 5-0 za konačnih 47-29 na kraju prvog poluvremena.

U drugom delu meča Zvezdina prednost je konstantno rasla, maskimalnih +22(59-37) pisalo je na semaforu u 26. minutu. Alba se ipak nije predala, pa je serijom 8-0 smanjila na -14(59-45). Treći period je završen je vođstvom Zvezde 64-47. U poslendnjoj deonici Zvezda je igrala sigurno, nije dala Albi šansu da je iznenadi. U 35. minutu Zvezda je vodila +24(77-53) i svakome je u Hali Pionir bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno. Alba je smanjila na 15 sekundi pre kraja na 83-69, a Branko Lazić je potom trojkom uz zvuk sirene postavio konačnih 86-69.

Interesantno je da je Zvezda imala manje skokova od Albe(33-38), ali je u ukupnom indeksnom broju poena bila bolja(100-76). Zvezda je imala više asistencija(22-14), manje izgubljenih lopti(11-18) i više ukradenih(12-5) i u tome leži jedan od ključeva Zvezdine pobede. U narednom kolu Crvena Zvezda dočekuje Žalgiris, dok Alba dočekuje Panatinaikos.

ZVEZDA: Marjanović 17+12sk, Dženkins 12+4as+3sk, Lazić 10.

ALBA: Meklin 14+4sk, Hemonds 11+4as, Reding 9+4sk.