Evroliga: Partija karijere Micova, velike pobede za Real i PAO

Vladimir Micov je odigrao možda i najbolju utakmicu u svojoj karijeri.

U meču koji je bio od velikog značaja za obe ekipe, iz različitih razloga, Panatinaikos je slavio u Tel Avivu protiv Makabija 76:75. Makabi je čitav meč imao prednost, ali je PAO uspeo da odvede meč u neizvesnu završnicu. U poslednji minut se ušlo sa nerešenim rezultatom, a domaćin je bio blizu pobede nakon trojke Majka Rola na 25 sekundi do kraja (75:74). Odgovornost je preuzeo Majk Džejms i pogotkom na 6 sekundi do kraja doneo Panatinaikosu veliku pobedu u borbi za četvrto mesto, dok je Makabi ovim porazom umnogome umanjio svoje šanse za plasman u plej-of.

Majk Džejms je odigrao izuzetnu utakmicu sa 27 poena, Vujukas je dodao 16, a Kalates 10. Singlton je imao 9 poena i 10 skokova. Diandre Kejn je odigrao još jedan odličan meč, a ovoga puta ga je završio sa 19 poena, 9 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte, za indeks korisnosti 34. Noris Kol je ubacio 14 poena.

Armani je još jednom poražen na svom terenu, ovoga puta od Valensije 93:89. Vrlo efikasnu utakmicu obeležio je Vladimir Micov sa svojim evroligaškim rekordom karijere. Srpski igrač je postigao 27 poena (7/9 trojke) uz 5 skokova i 4 asistencije i tako došao do 34 indeksna poena. Kurtis Džerels je dodao 17, a Gudaitis 13 uz 8 skokova. U pobedničkoj ekipi se istakao Erik Grin sa 18 poena, a po 11 su dodali Van Rosom, Plajs i Dubljević.

Veliku pobedu u borbi za četvrto mesto je ostvario Real Madrid u okršaju ekipa sa po 16 pobeda. Savladan je Žalgiris 88:81 nakon preokreta. Litvanski tim je imao +3 na poluvremenu, ali je Real boljom igrom u nastavku stigao do ogromne pobede i sebi otvorio put do četvrtog mesta, za šta su mu potrebne još dve pobede u poslednja dva kola (Zvezda u gostima i Bamberg kod kuće). Žalgiris je i pored poraza matematički obezbedio mesto u plej-ofu zahvaljujući porazu Makabija.

Rejes je bio najefikasniji sa 16 poena, Kozer je dodao 14, a Dončić 11 uz 7 asistencija. Jankunas je postigao 21 poen na drugoj strani, Milaknis je ubacio 4 trojke i 14 poena, a Pengos je dodao 12. Vasa Micić je meč završio sa 8 poena i 7 asistencija.