Evroliga: Nervozan derbi u Moskvi

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su CSKA u gostima sa 81:75, u derbiju 8. kola Top16 faze Evrolige.
Osnovni utisak sa ovog meča bilo je postojanje velikog broja sudijskih grešaka i kompenzacija povodom istih te sudije svakako nisu položile ispit.

Fener je odlično otvorio meč dobio je prvu četvrtinu sa 17 – 10. U drugoj deonici se CSKA vratio u egal. Čitavo drugo poluvreme proteklo je u neizvesnoj rezultatskoj situaciji i klackalici, a isključenje Teodosića je prelomilo meč.

Nemanja Bjelica bio je najbolji kod pobednika sa 11 poena i 13 skokova, Veseli je uz 14 poena imao 5 skokova, a Bogdanović je ubacio 13 poena uz 6 skokova. Kod domaćina, De Kolo je ubacio 18 poena, a Teodosić je imao 14 poena i 6 asistencija.

Na ovom susretu debitova je i Andrej Kirilenko, i za 5 minuta u igri imao je učinak od 2 poena.