Evroliga: Nedović uništio Fenerbahče, Panatinaikos u produžetku do slavlja

Odigrano je pet susreta 30. kola Evrolige. Nedović je odigrao utakmicu karijere. Efes i Barselona se pobedama oprostili od Evrolige.

Počinjemo susretom koji je odigran u Turskoj. Fenerbahče je dočekao Unikahu iz Malage. Ulogu favorita je imao domaći sastav, ali Nedović je imao drugačiji plan. Unikaha je od prve minute igrala dobru košarku. Na poluvremenu su imali 11 poena prednosti, a dobru igru nastavljaju i u trećoj četvrtini. U poslednu četvrtinu meča ulaze sa osam poena prednosti, ali tada im ritam pada. Fenerbahče pravi seriju 13-0 i preuzima vodstvo. Ni tada se gosti nisu predali. Do kraja četvrtine ponovo dolaze do svoje igre i vraćaju vodstvo. Ostalo je svega par sekundi kada je Fenerbahče pogodio za izjednačenje i produžetak. Sjajna košarka se igra i u produžetku, a nagradu za sjajnu igru dobila je Unikaha. U pobjedničkom timu se istakao Nemanja Nedović sa 31 poenom, a u redovima domaćina najbolji je bio Sloukas sa 26 poena.

Fenerbahče-Unikaha  91-99  (14-22, 22-25, 15-12, 32-24, 8-16)

FenerbahčeSloukas(26), Naneli(19), Veseli(14), Kalinić(9), Datome(7), Duveroglu(4), Vanamejker(4), Gudurić(4), Meli(3), Tompson(1), Muhamed(0)

UnikahaNedović(31), Vačinski(18), Augustin(11), Diaz(10), Milosavljević(7), Bruks(7), Diez(5), Salin(5), Okuo(4), Suarez(1), Mekalum(0)

Panatinaikos je došao u Italiju po pobedu, ali Milano nije imao nameru da im je pokloni. Žestoka borba je vođena za svaki posed i na kraju, utakmica je morala biti odlučena u produžetku. Olimpija je imala poen prednosti do zadnje sekunde, ali tada gosti pogađaju za dva i odnose pobedu u Grčku. Rezultat utakmice je bio 95-96. Gudaitis je imao dabl dabl učinak i bio je najbolji u redovima domaćina, na drugoj strani Kalates, Džejms i Gist su imali po 18 poena.

Iz Italije se selimo u Španiju, gde je Baskonija dočekala Anadolu Efes. Efes je kao poslednja ekipa na tabeli došao da dostojanstveno završi ovu sezonu, što su i uspeli. Igrači Baskonije su igrali rasterećeno budući da su se plasirali u narednu fazu, ovo su gosti iskoristili da dođu do pobede. Rezultat utakmice je bio 79-81. Mekolum je imao sjajan meč u pobedi svog tima, ubacio je 21 poen. Na drugoj strani Poirije i Šangelija su imali po 17 poena.

Pešićeva Barselona je ugostila Himki. Ponovo jedna neizvesna utakmica koja je rešena u korist domaćina. Barselona je odigrala sjajnu prvu četvrtinu, a budući da je izgubila ostale tri ta prednost im je donela pobedu. Rezultat utakmice je bio 86-82. Navaro je predvodio domaći tim sa 17 poena, a za goste sjajan je bio Gil sa 21 poenom.