Evroliga: Himki u plej-ofu, Baskonija korak isped Makabija

U sredu je kompletirano 27. kolo Evrolige. Himki je odneo važnu pobedu iz Istanbula, Baskonija je savladala Brose, a Unikaha je pobedila Barselonu.

Poveo je Efes posle prvih 10 minuta igre i tu prednost cuvao do poslednjeg perioda igre. Fantastičnom igrom u četvrtoj četvrtini Himki je ipak slavio pobedu i plasman u plej-of rezultatom 73-85.

Stefan Marković upisao je 3 poena (0/1 za dva, 1/2 za tri), 6 asistencija i 3 skoka za 23 minuta na parketu.

Malkom Tomas bio je najefikasniji kod pobednika sa 17 poena, a Šved je ubacio 16 poena uz 8 asistencija.

Kod Efesa Danston je postigao 19 poena i uhvatio 7 skokova, Soni Vims je meč završio sa 16 poena.

Vladimir Štimac igrao je 8 minuta i postigao 6 poena (2/2 za dva, 2/2 slobodna bacanja) i uhvatio 2 skoka.

Baskonija je pobedom kod kuće protiv Brosea rezultatom 103-79 prestigla Makabi na tabeli i sada zauzima 8. poziciju poslednju koja vodi u plej-of. Otvorio je domaćin utakmicu fantastično i već posle prve četvrtine vodio 13 poena razlike. Do kraja su tu prednost samo povećavali do maksimalnih 33 poena razlike i slavili rezultatom

Luka Mitrović je igrao 11 minuta i postigao 4 poena (2/3 za dva, 0/1 slobodna bacanja), i uhvatio 2 skoka.

Dejan Musli na parketu je proveo 23 minuta i meč završio sa 8 poena (4/4 za dva), 4 skoka i 5 asistencija.

Najraspoloženiji u Broseu bio je Zizis sa 17 poena. Hikman je dodao 14 poena .

Kod Baskonije najbolji je bio Grejndžer sa 17 poena i 7 asistencija. Diop je ubacio 16 poena i uhvatio 6 skokova, a Tima je dodao 13 poena.

U španskom derbiju između Unikahe i Barselone slavio je tim iz Malage rezultatom 95-91. Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, posebno krajem treće i početkom četvrte četvrtine  kada su poveli sa 15 razlike 84-69, košarkaši Unikahe mislili su da su rešili utakmicu. Barselone je uspela da priđe na svega dva poena zasotatka u poslednjem minutu igre ali nije imala snage za preokret. Ušlo se u penal završnicu u kojoj su igrači Unikahe bili nepogresivi i odneli pobedu. Ovim trijumfom Unikaha nije dozvolila Barseloni da pobegne sa pretposlednje pozicije.

Najzaslužniji za to bio je Diaz sa 21 poenom, 5 skokova i 4 asistencije. Pored njega istakli su se još i Salin sa 11 poena i Augustin sa 10 poena.

Nemanja Nedović igrao je 23 minuta i upisao 13 poena (3/6 za dva, 1/4 za tri, 4/4 slobodna bacanja), 4 asistencija i 3 skoka.

Dragan Milosavljević odigrao je samo 1 minut zbog povrede leđa i postigao 2 poena.

U Barseloni najbolji je bio Tomić sa 22 poena i 11 skokova. Džekson i Koponen su  postigli po 13 poena.