EL: Teodosić vodio do pobede

Košarkaši CSKA odbranili su domaći teren i savladali nezgodni Olimpijakos u veoma bitnom duelu za konačan raspored na tabeli na kraju TOP 16.
Rezultat je na kraju bio 76 – 70, ali utakmica je sve vreme bila veoma neizvesna. Na poluvremenu CSKA je vodio sa 39 – 34, i činilo se da Armejci kontrolišu dešavanja na terenu. Međutim, u trećoj deonici ekipa trenera Sferopulosa zaigrala je prepoznatljivu odbranu i svela možda i najbolji napad EL na samo 12 poena za četvrtinu.

Kontraudar Armejaca usledio je u 4. četvrtini zahvaljujući izuzetnom napadu koji je isporučio čak 25 poena. To je bilo dovoljno za trijumf i prvo mesto u grupi. Olimpijakos se porazom preselio na 3. mesto grupe.

Motor CSKA na ovom meču bio je Miloš Teodosić sa 14 poena i 7 asistencija, dok su odlični bili i Soni Vims sa 16 poena, kao i Saša Kaun koji je dodao isto toliko. Olimpijakos su predvodili Lodžeski i Printezis sa po 16 poena.