EL: Srbi sjajni u 11. kolu

Srpski košarkaši blistali su u 11. kolu TOP 16 faze Evrolige. U ovom kolu su posebno blistali Miloš Teodosić sa 25 poena i 8 asistencija, kao i Bogdan Bogdanović sa 25 poena i 4 asistencije. Izuzetno uspešni bili su i Nemanja Bjelica sa 13 poena, 9 skokova i 6 asistencija, kao i sjajni Boban Marjanović sa čak 23 poena i 11 skokova.

Fenerbahče – Armani Milano 98 – 77

Pobeda Fenera nije bila tako lako kao što rezultat pokazuje. Na poluvremenu Armani je imao prednost 45 – 42. Preokret je obezbeđen u trećoj deonici koju je tim Željka Obradovića dobio sa 23 – 16.

U poslednjoj četvrtini Fenerbahče je na krilima sjajnog srpskog dvojca Bogdanović – Bjelica razbio goste iz Milana.

Najbolji u Feneru su bili srpski igrači, a pored njih blistao je i nekadašnji ljubimac navijača Partizana Jan Veseli sa 14 poena i 9 skokova.

Dobri u Armaniju bili su samo NBA bek Maršon Bruks sa 21 poenom i 5 asistencija kao i Đentile sa 19 poena.

Panatinaikos – Real Madrid 85 – 69

PAO je ovim trijumfom gotovo obezbedio doigravanje. U prvom poluvremenu viđena je jaka i čvrsta košarka u kojoj se po navici bolje snašao grčki velikan i na poluvreme poneo + 6.

Treća četvrtina bila je definitivno kobna po Madriđane, a PAO je sjajnom igrom u napadu potpuno razbio Real.
Na kraju, ekipa trenera Duška Ivanovića nanela je najubedljiviji poraz Realu još od 2012. godine.

Najefikasniji u redovima Zelenih bili su Papas sa 22 poena, bivši igrač CZT Demarkus Nelson sa 16 i bivši igrač Partizana Džejms Gist sa 13 poena.

U Realu bolji od ostalih bio je Kerol sa 16 poena.

Laboral Kuča – Olimpijakos 74 – 73

Ekipa iz Baskije je u najuzbudljivijem meču dana savladala favorizovani Olimpijakos nakon bolje odigrane poslednje četvrtine ( 21 – 18 ).

Olimpijakos je bolje otvorio susret, ali nije uspeo da se značajnije odlepi u prvoj četvrtini. I druga i treća deonica protekle su u igri koš za koš, što je na kraju timu iz Baskije donelo veliko slavlje.

Najbolji igrač u ekipi Laborala bio je sjajni strelac Majk Džejms sa 18 poena, a u stopu ga je pratio Davis Bertans sa 15 poena. Olimpijakos su predvodili Printezis sa 15 i Hanter sa 14 poena.