EL: Laboral u NBA stilu

Košarkaši Laboral Kuče pružili su fantastičnu partiju i ubedljivo savlaali velikog favorita Fenerbahče, u svom domu u Vitoriji, rezultatom 93 – 76.

Od samog starta meča Laboral je nametnuo brzu igru, sa puno šutiranja u ranom napadu. Odgovore na početku za Fenerbahče pružao je srpski dvojac Bjelica – Bogdanović, ali se trojkom Kozera i pogođenimslobodnim bacanjima San Emeteria Laboral prvi put odvaja na meču i dolazi do 17 – 10. Na kraju prve četvrtine bilo je 21- 14.

Već u 12. minutu utakmice Laboral dolazi do dvocifrene prednosti 27 – 16 pogotkom slovenačkog centra Mirze Begića. San Emeterio sa 7 uzastopnih poena potpuno razbija igru fenera i tim iz Vitorije stiže do 37 – 20. Na kratko odgovara Bogdanović trojkom i pogođenim bacanjem, ali Majk Džejms zatvara drugu četvrtinu sa tri pogođena bacanja nakon što je fauliran pri pokušaju za 3 poena. Na poluvremenu Laboral vodi sa 42 – 29.

Fener pravi na otvaranju drugog dela igra seriju 8 – 0 i prilazi na 42 – 37. U tim momentima šou preuzimaju izuzetni Kolton Ajverson i DarijusAdams i odgovaraju sa 12 – 0. Prednost se održavala do kraja 3. četvrtine : 61 – 47.

U poslednjoj deonici Majk Džejms je izdominirao svoje čuvare, pogađao je iz svih pozicija. Snažnom igrom ga je pratio i Kolton Ajverson. Bjelica je kvalitetno pogađao ali pobeda Laborala nije dolazila u pitanje. Laboral je na zadovoljstvo svojih navijača modernom igrom razbio Fenerbahče 93 – 76.

miapuesta.es

miapuesta.es: Kolton Ajverson

Najbolji u dresu tima iz Vitorije bili su Majk Džejms a 19 poena, Adams, San Emeterio i Kozer sa po 15 . U dresu Fenera bolji od ostalih su bili Nemanja Bjelica sa 17 poena, Bogdan Bogdanović sa 11, dok je Jan Veseli imao 13 poena i 2 monstruozna zakucavanja.

Ovom pobedom Laboral je izvršio veliki pritisak an Anadolu Efes i ostao u trci za plasman u narednu fazu.