EL – Grupa F

Nižnji Novgorod – Fenerbahče Ulker

Ekipa Željka Obradovića je pobedila Nižnji Novgorod u Rusiji rezultatom 60 – 78. Ovo je bila prva pobeda Fenera u TOP 16 fazi, pošto je na startu pretrpela poraz od CSKA u Istanbulu.
Sjajan meč u Rusiji odigrao je Bogdan Bogdanović koji je za 23 minuta imao 17 poena i 5 skokova, dok je Nemanja Bjelica za 28 minuta imao 7 poena i 10 skokova. Najefikasniji je bio Gaudlok sa 23 poena.
Fener je utakmicu prelomio odličnom odbranom u drugom poluvremenu u kojem je domaćin ubacio samo 24 poena.

Tarens Kinzi bio je najbolji kod domaćina sa 16 poena, 4 skoka i 4 asistencije, 11 je dodao Antonov.

Anadolu Efes – Unikaha Malaga

Gosti iz Malage imali su na poluvremenu 15 poena prednosti, ali ekipa Dušana Ivkovića je tu prednost sustigla u trećoj deonici
Drama je donela trijumf Efesa.
Usledila je dramatična poslednja četvrtina, a čovek odluke bio je Dontej Drejper koji je minut pre kraja pogodio trojku za 74:70.

Drajper je i pre tog pogotka bio najbolji pojedinac domaćina, a meč je završio sa 13 poena (5-9), 5 skokova i 6 asistencija. Met Džening je postigao 17, Perperoglu je dodao 13, a Čedi Osman 12 poena. Na drugoj strani su samo Vladimir Golubović i Kuzminskas bili dvocifreni sa po 10 poena.