EL – Grupa E

Barselona-Panatinaikos 80 -76

Barselona je u svojoj Blaugrani nekako iščupala pobedu nad Panatinaikos, 80 – 76.
Utakmicu je bolje otvorio grčki velikan, i nakon prve deonice imao prednost 14 – 20.

U drugoj deonici se Barselona vratila u igru, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 37 – 37.
U trećem periodu blistao je Marselinjo Uertas koji je postigao 5 trojki u tom periodu. U četvrtoj deonici bilo je veoma uzbudljivo, a u finiš se ušlo rezulatatom 77 – 76 za Barselonu. Do kraja je samo Barsa postizala poene.

Najbolji pojedinac kod gostiju sa 16 poena bio je Demarkus Nelson, Gist je dodao 11 poena, a Batista je imao 9 poena i 12 skokova. U pobedničkoj ekipi Uertas je završio sa 22 poena i 5 asistencija, Doelman je dodao 12, a Hezonja i Abrines po 11 poena.

Žalgiris- ALBA 75 – 62

Žalgiris je od početka pa sve do kraja kontrolisao rezultat, ali se I ALBA držala sve do 2 minuta pred kraj meča kada je naglo pala.

Džejms Anderson imao je 16 poena i šest skokova, 14 je dodao Jankunas, 12 Milaknis, a 11 Gudaitis. Na drugoj strani, Meklin je bio najbolji sa 16 poena i tri skoka, Banić je imao 12 poena i četiri skoka, a Hemonds 13 poena, pet skokova i šest asistencija.