EL: Barsa sigurna, Oli nemoćan

Košarkaši Barselone ubedljivo su savladali grčki Olimpijakos na svom parketu rezultatom 73 – 57.
U Kataloniji je pobeda Barselone bila gotovo izvesna već nakon prve četvrtine koju je Blaugrana rešila u svoju korist 20 – 8, uz odličnu odbranu. U drugoj četvrtini je proradila odbrana Olimpijakosa i dozvolila samo 12 poena, ali napad i dalje nije bio na evroligaškom nivou, pa su Crveni iz Pireja postigli 15 poena.

Drugo poluvreme je proteklo u lakoj kontroli igre i rezultata igrača trenera Paskvala, dok trener Pirejaca Sferopulos nije menjao puno u svojoj neuspešnoj igri. Do kraja je Barselona ostala na velikoj udaljenosti i lako stigla do prvog trijumfa u ovoj četvrtfinalnoj seriji evroligaškog nadmetanja.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Navaro i Nahbar sa po 10 poena. U ekipi Olimpijakosa niko nije bio dvocifren, samo je Agravanis postigao 9 poena.