Efes zadržao sedmu poziciju

Izabranici Velimira Perasovića su nastavili sjajan niz pobeda započet u Beogradu. Oni su upisali četvrti uzastopni trijumf u Kazanju. Rezultat je bio 92:99.

Timovi su bili u egalu u prvih 15 minuta susreta, ali nakon trojke Dešona Tomasa za 37:40, gosti su kontrolisali rezultat sve do poslednjih 5 minuta četvrte četvrtine. Maksimalna prednost je bila +15(46:61). Kada je na semaforu pisalo 63:73 nakon pogotka Džejsona Grendžera, činilo se da je pitanje pobednika rešeno, ali trojkama Kina Koloma i Danila Anđušića, kao i poenima Kita Lengforda i Kotija Klarka, domaćin je napravio seriju od 10:0 i poravnao na 73:73 i uveo susret u neizvesnu završnicu.

U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 77:80. Nakon izgubljene lopte Brajanta Danstona, šut za tri poena i poravnanje je imao Kino Kolom ali nije pogodio. Tomas Ertel je promašio šut za Efes u narednom napadu, da bi potom Grendžer faulirao Kita Lengforda pri pokušaju za tri poena, a iskusnom Amerikancu ruka nije zadrhtala pa je na 20 sekundi do kraja, rezultat bio izjednačen(80:80). Nakon tajm-auta Perasovića, gosti su bili strpljivi, a napad je realizovao Derik Braun dve sekunde pre kraja susreta, međutim vremena je ostalo sasvim dovoljno da Lengford realizuje napad nakon tajm-auta Pašutina za 82:82 i produžetak u Kazanju.

U dodatnih 5 minuta, magija Lengforda je ipak izlapela a ostatak tima nije uspeo da zadrži Grendžera i Brauna koji nisu dopustili da dođe do drame i u produžetku. Konačan rezultat je bio 92:99.

Derik Braun je odigrao jednu od najboljih utakmica ove sezone. On je sa 24 poena predvodio Efes do važne pobede u borbi za mesto koje vodi u doigravanje. Džejson Grendžer je utakmicu završio sa 17 poena, a veliki doprinos je imao i Brajant Danston sa 16 poena. U poraženom sastavu je poslovično najbolji bio Kit Lengford sa 23 poena, Latavijus Vilijams je dodao 16, kao i Kino Kolom, a za pobedu nije bilo dovoljno ni 10 poena Artjoma Parahovskog.

Efes je ovom pobedom zadržao sedmu poziciju na tabeli Evrolige nakon 24 odigrana kola. Oni imaju isti omjer kao i Baskonija, 13 pobeda i 11 poraza, ali uz bolji međusobni skor. Efes će niz pobeda pokušati da produži i nakon susreta sa Bambergom u Istanbulu. Taj meč je na rasporedu sledeće sedmice. Uniksu je ovo bio sedmi uzastopni poraz u Evroligi, pa će i nakon ovog kola da drže fenjer zajedno sa Milanom. U narednoj rundi takmičenja, izabranike trenera Pašutina očekuje gostovanje u Barseloni.