Efes velikim preokretom savladao Milano!

U 22 kolu Evrolige, Anadolu Efes je pred svojim navijačima savladao ekipu Milana rezultatom 90:86 nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Milano je otvorio utakmicu serijom 10-0 u prva 2 minuta meča.Domaći su nastavili da se muče u napadu protiv odbrane Armanija, dozvoljavajući im da trče u tranziciji nakon izgubljenih lopti.Vodili su gosti i 16 razlike u prvoj četvrtini ali su prvi period završili sa +12.Nastavila je italijanska ekipa sa dobrim ritmom i igrom u napadu u drugoj četvrtini i održavala dvocifrenu prednost.Polovinom druge četvrtine Armani dolazi do najveće prednosti od 19 poena, usled nekoliko grešaka igrača Efesa u napadu.Uslijedio je period konfuzne igre u napadu Armanija što je iskoristila ekipa Efesa da smanji razliku.Imao je Efes priliku da furiozno završi četvrtinu i dođe do jednocifrenog deficita ali su ishitreni sutevi i bacanja Grangera koštali boljeg rezultata nakon prvog poluvremena.

Ušao je Efes energičnije u drugom dijelu i zaigrao angažovanije pa su se približili gostima na jednocifrenu razliku.Igralo se koš za koš ali je monotoniju prekinuo Honeycutt sa 2 uzastopne trojke.Dogus Balbay je unio prijeko potrebnu energiju u odbrani Efesu i preko serije trojki Heurtela i Thomasa došla na samo minus 5 na kraju treće četvrtine.Na početku poslednje četvrtine, Efes je napravio seriju 5-0 i došao do izjednačenja preko velikog broja ofanzivnih skokova koje su pokupili u tome periodu.Odgovorio je Armani preko danas raspoloženog Kalnietisa i otišli na 8 poena razlike 5 minuta prije rkaja utakmice.Efes je uzvratio preko Honeycutta i Kirka pa su došli na 1 posjed razlike na 2 minuta do kraja.Zakucavanjem noćas x faktora za Efes Dogusa Balbaya Efes stiže do prvog vođstva u ovoj utakmici na minut do kraja utakmice, da bi nakon penal završnice slavila domaća ekipa.

Najefikasniji u ekipi Efesa bili su Heurtel sa 17 i Honeycutt sa 16 poena dok su u ekipi Armanija najbolji bili Sanders sa 18 i Kalnietis sa 14 poena.