Efes ubedljiv, Perasović-Radonjić 2:0

Crvena Zvezda je poražena od Anadolu Efesa sa 72:86. Perasović je tako postao jedini trener koji je uspeo da savlada Radonjića dva puta u dosadašnjem delu sezone. Najbolji u pobedničkom sastavu bili su Braun sa 20 poena i 11 skokova, Tomas sa 17, Danston sa 16 i Ertel sa 12 poena i 15 asistencija. U Zvezdi su najbolji bili Simonović sa 17 poena i 5 skokova, Dženkins sa 13 poena i 7 asistencija, Volters i Bjelica sa po 12 poena.

Efes je na početku utakmice pokušao da kroz brzu tranziciju u napad i šut spolja izbegne zamke Zvezdine odbrane, ali su imali dosta promašaja. Zvezda je na početku imala problema sa organizacijom napada, ali Efes to nije uspevao da kazni na pravi način. Kako se približavala sredina prve četvrtine fokus igre se pomerio ka reketu. Zvezda je bila vrlo uspešna iz unutrašnje igre, nedostajao je bolji učinak sa slobodnih bacanja. Efes je postigao par poena iz reketa, ali su vrlo brzo ušli u probleme sa agresivnom odbranom Zvezde i počeli da gube lopte. U završnici ovog perioda gosti pogađaju nekoliko koševa sa polu-distance i spuštaju razliku na 20:16.

Crvena Zvezda je sa par izgubljenih lopti u prvoj polovini druge četvrtine dozvolila Efesu da poenima iz tranzicije izjednači rezultat. Sredinom ovog perioda Dženkins je imao dobru rolu što u odbrani, što kroz prodore i asistencije u napadu i poveo crveno-bele ka +4. Efes je našao odgovor u Danstonu koji je dominirao u reketu. U završnici poluvremena igrači turskom tima vrše agresivan pritisak na prenos lopte što je izazvalo seriju grešaka Zvezde i omogućilo lake poene iz tranzicije. Crveno-beli su na odmor otišli sa zaostatkom od 36:47.

Efes je na početku treće četvrtine iskoristio par grešaka Zvezde i poenima iz kontri podigao razliku na +18. Posle Radonjićevog tajm-auta usledio je snažan odgovor crveno-belih. Srpski tim je odigrao sjajnu odbranu nateravši Efes na seriju promašaja iz teških pozicija i izgubljenih lopti. Dženkins je ponovo poveo Zvezdu ka preokretu, poenima iz prodora i šuta spolja razlika se istopila na -6. Efes je u završnici ovog perioda iskoristio promašaje Zvezde i poenima iz tranzicije podigao razliku na 52:61.

Zvezda je loše počela i poslednju četvrtinu, što ie Efes nemilosrdno iskoristio i serijom trojki duplirao prednost i rešio meč. Crveno-beli nisu imali mentalne snage da se vrate iz ovog minusa i pored želje i volje koje su bile neosporne.