Efes savladao Darussafaku

Anadolu Efes savladao je večeras na gostujućem parketu Darussafaku rezultatom 68:72 (15:13, 11:21, 24:21, 18:17) u 10. kolu Top 16 faze Evrolige, te na ovaj način ostao u igri za plasman u Top 8.

Izabranici Dude Ivkovića ključnu prednost stekli su u drugoj četvrtini kada su se odvojili na 8 razlike te su do kraja utakmice održavali prednost.

Na minut do kraja utakmice imao je Efes prednost od 8 razlike, bilo je 60:68, ali domaćini prave seriju preko Reddinga i Wilbekina i dolaze do 68:70. Nakon Šarićevog promašaja imala je Darussafaka šansu da dodju do produžetka ili pobjede, ali je Efes odigrao odličnu odbranu prisilivši domaćine da ošutaju airball na šest sekundi do kraja. Nakon minute odmora, Huertel je fauliran i stavio je utakmicu van dometa nakon što je pogodio dva slobodna bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Tomas Huertel koji je postigao 21 poen, uz pet skokova i tri asistencije. Dvocifreni su bili i Jason Granger sa 14 poena i Osman Čedi koji je postigao 13 poena, dodavši šest skokova i četiri ukradene lopte.

Kod Darussafake istakao se Scottie Wilbekin sa 17 poena, dok je Semih Erden dodao 11 poena i sedam skokova.

Efes sa skorom 4-6 zauzima peto mjesto na tabeli E grupe i dalje je u igri za plasman u Top 8, dok je Darussafaka zabilježila sedmi poraz, uz tri pobjede i nalazi se iza Efesa.