Efes rutinski savladao Zvezdu

U premijernoj utakmici devetog kola Evrolige, Anadolu Efes je savladao Crvenu Zvezdu rezultatom 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15).

Gostujući sastav je bolje otvorio utakmicu, u dva navrata su izabranici Dejana Radonjića imali i po šest poena prednosti ali Efes je to uspeo da anulira u završnici prve četvrtine poenima Tomasa Ertela i Tajlera Hanikata pa se na prvu pauzu otišlo sa rezultatom 21:21. Zvezda je uspela da drži egal i u prvim minutama druge četvrtine, sve do 31:31 kada domaćin pravi seriju 10:0 i dolazi do prve ozbiljnije prednosti na susretu(41:31). Do kraja prvog poluvremena se uglavnom igralo “koš za koš” a nakon 20 minuta košarke na semaforu je pisalo 47:40.

U nastavku je viđena rafalna paljba sa obe strane. Dok su za Efes različiti igrači pogađali van linije za tri poena, Zvezdu je u igri držao Čarls Dženkins koji je pogodio tri puta za tri poena u trećoj četvrtini i tako doveo svoj tim na samo -4(64:60) a prinudio je i trenera Anadolu Efesa, Velimira Perasovića da zove minutu odmora. Nakon toga nova serija domaće ekipe, ovaj put od 9:0, pogodili su tri trojke, od toga dve Džedi Osman i za Zvezdu povratka više nije bilo. Aktuelni šampion Srbije i ABA lige je imao poslednji trzaj nakon trojke Marka Simonovića(80:75) ali nakon novog tajm-auta Perasovića usledila je i nova serija od 14:0 koja je prelomila susret a konačan rezultat je bio 100:79.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu su bili Derik Braun sa 20 poena, Tomas Ertel sa 17odnosno Brajs Koton sa 16 poena. Kod Zvezde se najviše istakao Čarls Dženkins sa 20 poena a dvocifren je bio još samo Marko Gudurić koji je došao do cifre od 14 poena.

U narednom kolu, u Beograd stiže Žalgiris dok će Efes gostovati Makabiju u Tel-Avivu.