Efes rutinski protiv Panatinaikosa!

Gosti nemoćni u Istanbulu 78:62!

Loše je počela ekipa Panatinaikosa, sa svega 3 poena za 6 minuta igre, nakon čega se napadački konsolidovala poenima Kalatesa i Lojeskog, ali je Efes i pored toga prvu deonicu završio sa +8 (19:11). U nastavku meča izuzev treće četvrtine koju su gosti dobili, turska ekipa je u potpunosti kontrolisala rezultat. Najbliži je Panatinaikos bio sredinom poslednje četvrtine (64:54) ali je taj nalet odbio Rodrigue Beaubois i svojom serijom poena priveo utakmicu kraju u kojoj je Efes neočekivano ubedljivo slavio.

Vasa Micić je ovaj meč završio sa 11 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Beaubois je dodao 19 uz 5 skokova i 3 asistencije, a sjajnu partiju pružio je Adrien Moerman sa 17 poena i 6 skokova. U poraženom taboru istakli su se Thomas (11 poena, 4 skoka), Kalates (11 poena, 8 asistencija) i James Gist sa 10 koševa i 5 skokova.