Efes ostao u životu

Izabranici Velimira Perasovića uspeli su da savladaju Darušafaku rezultatom 93:81 i tako zadrže realne šanse za plasman u plej-of Evrolige.

U susretu dve istanbulske ekipe, Efes je bolje otvorio utakmicu i na krilima Derika Brauna uz dobar šut sa distance stekao početnu prednost, nakon prvog perioda je bilo 25:19. U nastavku su izabranici Davida Blata stegli odbranu pa je domaćin u prvih šest minuta druge četvrtine samo dva puta pogodio koš Darušafake. Gosti su to iskoristili da povedu i sa 32:38 ali Efes je serijom 10:0 zatvorio poluvreme i otišao na veliki odmor sa četiri poena prednosti(42:38).

Brendon Pol i Derik Braun su trojkama odveli Efes na +7(48:41) na startu trećeg perioda ali usledila je serija od 10:0 i na drugoj strani pa je Darušafaka opet preokrenula rezultat(48:51), a Velimir Perasović je bio prinuđen da reaguje minutom odmora. Nakon poena Moermana gosti su imali 50:54 ali nisu zadržali stabilnost, usledila je rapsodija domaćina i serija 14:2 za kraj trećeg perioda koji je okončan rezultatom 64:56.

Gosti se ni tada nisu predali, stvari su u svoje ruke preuzeli Bred Vonamejker i Dairis Bertans, pogodili su nekoliko uzastopnih šuteva te je razlika opet bila minimalna(75:74). Brendon Pol je opet pogodio za tri poena, Brajant Danston je dodao još dva poena za 82:75 na 3 minute do kraja susreta. David Blat je pokušao tajm-autom da prodrma ekipu ali snage za još jedan preokret nije bilo. Konačan rezultat je bio 93:81.

Brendon Pol je predvodio svoju ekipu do pobede sa 21 poena, Tomas Ertel je dodao 17 a dvocifreni su još bili Brajant Danston sa 14 i Derik Braun sa 12 poena. Bred Vonamejker je bio najzapaženiji sa 24 poena u Darušafaki a istakli su se još Ante Žižić sa 16 poena te Adrian Moerman sa 11 poena.

Efesu je ovo bila deveta pobeda nakon 19.kola dok je Darušafaka ostala na učinku od deset pobeda i devet poraza u Evroligi. Takođe, treba spomenuti i da je Efes savladao Darušafaku i u prvom delu sezone tako da bi u slučaju nekog kruga u kojem bi se našle ove dve ekipe, izabranici Velimira Perasovića imali veliku šansu da se nađu na vrhu tog kruga sa tri ili više timova. U narednoj rundi, Darušafaka će pred svojim navijačima ugostiti Žalgiris dok Efesu sledi gostovanje u Moskvi kod CSKA.