Efes izgubio; Loša košarka u grupi A

Anadolu Efes- Nižnji Novgorod 61-65
Veliko iznenađenje se dogodilo u Itanbulu gde je favorizovani domaćin u tvrdoj utakmici izgubio od sjajnog tima iz Rusije, koji je nastupao bez svog najbitnijeg igrača Tejlora Ročestija.

Euroleague-Logo

Utakmica je bila neizvesna, timovi su se smenjivali u vođstvu tokom čitavog meča. Na poluvremenu bilo je 32-35 za gostujući sastav.
Utakmicu je prelomio Dimitri Hvostov sa dve trojke u poslednjih 3 minuta. Prednost na ovom meču za ekipu Nižnjeg bili su raspoloženi Tompkins, Baburin i Kinsi koji su postigli 14, 13 i 10 poena.
U ekipi Efesa, koja je razočarala na današnjem meču, najbolji su bili Lazme sa 15 poena i 7 skokova i Šarić sa 11 poena, 4 asistencije i 7 skokova.
Poraz Efesa nije rezultirao promenom na tabeli, te je tim iz Turske ostao drugi sa skorom 6-3. Ovom pobedom ekipa trenera Bagackisa ostala je u trci za TOP 16 i u sledećem meču protiv UNIKS-a će odlučivati o svojoj sudbini. Trenutno je Nižnji na skoru 4-5 i petom mestu grupe A.

UNIKS-Žalgiris 73-60
Ekipa UNIKS-a ostvarila je i četvrtu pobedu za redom na krilima Fišera i Lengforda sa po 16 poena. Pašutinova ekipa meč je prelomila u trećoj deonici koju je dobila sa 19-8. Ovim porazom Žalgiris je doveo u pitanje plasman u TOP16 fazu i pored odličnog starta koji je ostvario u evroligaškom takmičenju. Najbolji u ekipi Žalgirisa bio je Džejms Anderson sa 12 poena.

Sasari-Real Madrid 58-83
Katastrofa Sasarija na domaćem parketu. Real Madrid je ubedljivo slavio, a trener Laso je raspodelio minutažu. U ekipi domaćina jedino se istakao Edgar Sosa sa 18 poena. Svi ostali su bili daleko od nivoa Evrolige. Najefikasniji u redovima reala bili su Ljulj sa 12 poena i Rejes sa 14 poena. Debakl Sasarija dogodio se u poslednjoj deonici koja je završena rezulatatom 7-29 za Madriđane.
Real Madrid je pobedom na ovom meču zadržao prvo meso grupe A, dok je Sasari odavno ispao.