Efes bolji od Fenera

Turski derbi u okviru Turkish Airlines Evrolige pripao je košarkašima Efesa. U odlično popunjenom Sinan Erdem Domu, savladali su “favorizovani” Fenerbahče rezultatom 80:77 (21:14, 23:21, 21:19, 15:23).

anadoluefessk.org

Fenerbahče je na ovom susretu bio bez Datomea i Slukasa, a Bogdanović je igrao nedovoljno oporavljen, tako da ishod ovog susreta i nije neko iznenadjenje.
Košarkaši Efesa su zaista bili bolji u prvih deset minuta, najveća prednost koju su stekli je bila osam razlike, a odlično je počeo Brajan Danston sa 6 poena u četvrtini koju Anadolu Efes dobija rezultatom 21:14. Već na startu drugog perioda Efes je došao na dvocifrenu prednost, što je razljutilo trenera gostiju, Želimira Obradovića, koji je uspeo malo da razmrda svoje izbranike i to ih je vratilo u život. Medjutim ni to nije dugo trajalo, jer se domaći tim ponovo vratio na plus 12 preko Danstona i Pola. Održali su plavi ovu prednost i velikom odmoru imali solidnih 44:35. Igralo se koš za koš u prvih pet minuta, ali je ubrzo nakon toga Efes napravio seriju 8:0 i otišao na plus 17. Da ne bude sve beznadežno u poslednjem kvartalu, postarali su se Bogdanović i Nanali i spustili prednost Efesa na 65:54. Bogdan Bogdanović je ubacio 11 poena u drugom poluvremenu i pomogao svojoj ekipi da se spusti na minus šest na samom početku poslednje četvrtine. Spustio se Fener na minus četiri, ali ih je sasekla nesportska lična greška koja je dosudjenja Nanaliju iz čega se Efes vratio na plus osam (71:63). Nije Efes dozvolio preokret igračima Fenerbahčea, iako je imao priliku za tako nešto u završnici. Pogotovo jer su proradili Bogdanović, Judo i Dikson, pa je Fener prišao na svega dva poena zaostatka. Sve u svemu, zaslužena pobeda Anadolu Efesa, rezultatom 80:77. Imao je Fenerbahče šut za produžetak, ali je Bobi Dikson ispalio “air ball”. On je inače bio najefikasniji igrač Fenera sa 19 poena, Bogdanović je za 15 minuta ubacio 16 poena, a Nikola Kalinić 12 poena. U pobedničkom sastavu, Brajan Danston 14, Džejson Grejndžer 13, a Brendon Pol i Derik Braun su dodali po 10 poena.