Drama pripala Bambergu!

U vrlo dramatičnoj i uzbudljivoj utakmci, košarkaši Bamberga su slavili na domaćem terenu protiv ekipe Uniksa rezultatom 89-86. Domaćina su predvodili odlični Janis Strelnieks sa 17 poena, Nikos Zizis sa 16 poena i 12 asistencija, kao i Darijus Miler i Nikolo Meli sa po 15 poena i 7 skokova. Kod gostiju više od ostalih je pokazao Kit Lengford sa 24 poena, uz podršku Klarka, koji je pored 20 poena zabeležio i 7 skokova.

euroleague.net

Prva četvrtina je protekla u odmeravanju snaga protivnika. Igralo se koš za koš, i nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odlepi. Četvrtinu je obeležio i veliki broj faulova košarkaša Bamberga (9), pa je Uniks izveo čak 10 slobodnih bacanja u prvoj četvrtini. Ipak, najviše zahvaljujući raspoloženom Zizisu (5 poena), domaćin je na prvu pauzu otišao sa prednošću 19-17.
U drugoj četvrtini, izabranici Zahara Pašutina su krenuli sa agresivnijom odbranom na lopti, vršio se jak pritisak na spoljne igrače, što je dosta usporilo ekipu Bamberga. Dobru odbranu, ekipa iz Kazanja je krunisala i dobrim napadom. Kit Lengford i Koti Klark su predstavljali pravu enigmu za odbranu Nemaca, sa lakoćom su probijali spoljnu liniju i dolazili do lakih poena iz reketa. Ipak pred sam kraj četvrtine, Bamberg je uhvatio priključak trojkama Darijusa Milera i Strelnieksa, kao i koševima pod faulom Melija i upravo Strelnieksa. Na poluvreme Uniks odlazi sa 3 poena prednosti, 44-41.

T-Online.de

T-Online.de

I treći period je pripao ruskom timu. I tokom ovog perioda, ekipu su predvodili Lengford i Klark, ali im se u ovom periodu priključio Kolom, koji u ovom periodu dolazi do svog 15. poena na meču. Treća četvrtina završena je rezultatom 67-60 u korist gostiju.
Trinkijerevi izabranici su bili svesni da nemaju više šta da izgube i da u poslednjoj četvrtini moraju da krenu na sve ili ništa. Sjajni Nikolo Meli i Darijus Miler su već posle minut spustili prednost rivala na svega 3 poena. Čvršćom odbranom u reketu, i odličnim napadima koji su se uglavnom završavali pogodcima za 3 poena i sa poludistance, domaći tim se potpuno vratio u meč, i 6 minuta pre kraja meča, trojkom, večeras nezaustavljivog Strelniksa, dolazi do prvog vođstva od početka druge četvrtine, 75-74. To je bila prava najava za dramu koja sledi! Nastala je rezultatska klackalica koja je trajala do samog kraja.

Na 2 minuta do kraja Strelnieks sjajnim polaganjem donosi prednost Bambergu 84-82. Nakon 2 uzastopna promašaja za 3 poena košarkaša Uniksa, najviši u skoku je bio Darijus Miler, koji je obezbedio svom timu priliku da dođe na dva poseda prednosti. Tu priliku je iskoristio sjajni Nikos Zizis koji polaganjem duplira prednost. Ipak 20 sekundi do kraja meča, Kotni Klark je još jednom uspeo da probije odbrarnu i dođe do poena. Ipak nakon polaganja, nezgodno je doskočio i povredio skočni zglob. Nakon tajm-auta koji je tražio Bamberg, Uniks je pokušao zonskim presingom da oduzme loptu domaćinu, ali su ipak na kraju morali da prave prekršaj na Meliju, koji je bio siguran prilikom izvođenja oba penala. Ipak Uniks se nije predavao, Antipov je brzo poentirao, a onda su novim faulom poslali Hekmana na liniju slobodnog bacanja, koji je bio polovičan sa iste, ostalo je bilo 7 sekundi na satu. Kolom je preuzeo odgovornost na sebe, ali je zaustavljen faulom dve sekunde pre kraja susreta. Kolom, koji je do tog trenutka šutirao 8 od 8 sa penala, promašio je oba bacanja, a Teis je bio najviši u skoku i osigurao prvu pobedu domaćinu u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

Uniks će pokušati da  do prve pobede dođe naredni vikend, kada dočekuje Darušafaku, dok će Bamberg biti domaćin atinskom Panatinaikosu.