Dončić razbio Efes

Na otvaranju nove sezone Evrolige, Real Madrid je zabeležio pobedu na gostovanju Anadolu Efesu, rezultat je bio 74:88.

Nakon prvih nekoliko minuta rezultatske neizvesnosti, Real se odlepio krajem ovog perioda igre najviše zahvaljujući trojkama Kampaca i Rendolfa i koševima Ajona. Tačku na seriju ‚‚Kraljevskog kluba˝ stavio je Dončić trojkom u poslednjim sekundama uvodne četvrtine, koja je završena rezultatom 28:19 u korist gostiju.

Dončić je nastavio da briljira i u nastavku, a prednost Reala konstantno rasla sve do najvećih +18. Ipak, Mekolum je pokrenuo domaći tim i sa nekoliko vezanih koševa uspeo je da na odmor vođstvo Reala spusti na ispod deset razlike, 36:45.

Real je sve do pred kraj treće četvrtine održavao prednost stečenu sa početka utakmice, ali je Efes u meč uspeo da se vrati, pre svega zahvaljući Riki Lidu. On je vezao šest poena i odigrao nekoliko dobrih odbrana, pa je Efes pred poslednjih deset minuta zaostajao šest koševa (56:62).

Efes je najozbiljnije Realu pripretio početkom poslednje četvrtine, kada je Lido nastavio svoju seriju i svoj tim doveo do minimalnog zaostatka od 60:62. Ipak, tada na scenu ponovo stupa najveći evropski talenat Luka Dončić i vraća Real na dvocifrenu prednost. Do kraja utakmice Anadolu Efes nije uspeo da ozbiljnije pripreti Madriđanima, pa je utakmica završena rezultatom 74:88.

Najbolji u Realu bili su Dončić sa 27 poena i Ajon sa 16 poena. Kod domaćih bolji od ostalih bili su Mekolum, koji je ubacio 26 poena, dok su Lido i Danston dodali po 17 poena.

U narednom kolu Real dočekuje CSKA iz Moskve, dok će Anadolu Efes gostovati Valensiji.

АNADOLU EFES – REAL MADRID 74:88 (19:28, 17:17, 20:17, 18:26)

Anadolu Efes: Lido 17, Mekolum 26, Balbaj, Bitim, Demir, Motum 4, Adams, Štimac 7, Mustafa, Murić 3, Danston 17, Simon.

Real Madrid: Kozer 6, Rendl, Rendolf 12, Dončić 27, Mačiulis, Rejes 10, Kampaco 6, Ajon 16, Husta, Kerol 6, Kuzmić 2, Tejlor 3.