Desetkovani Olimpijakos osvojio Kazanj

Izostanci Vasilisa Spanulisa, Patrika Janga i Meta Lodžeskog nisu sprečili Olimpijakos da slavi na nezgodnom gostovanju. Rezultat je bio 75:90.

Neizvesnost u ovom susretu nije postojala. Uniks je bio u egalu nepunih pet minuta prve četvrtine, tačnije do rezultata 8:12 nakon čega je usledila trojka Papanikolaua, a gosti su prvu četvrtinu okončali serijom 11:0. Posle deset minuta košarke, na semaforu je pisalo 13:33. Najbliže povratku, domaćin je bio nakon trojke Lengforda(63:71) početkom poslednje deonice. Usledio je tajm-aut Sfairopulosa kojim je sprečio da utakmica uđe u neizvesnu završnicu. Konačan rezultat je bio 75:90.

Erik Grin je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 25 poena, Jorgos Printezis je upisao 20, a dvocifreni su još bili Nikola Milutinov sa 11 odnosno Kostas Papanikolau sa 10 poena. U poraženoj ekipi najviše se istakao Kit Lengford sa 25 poena, Pavel Antipov je utakmicu završio sa 19, a Artjom Parahovski sa 14 poena.

Olimpijakosu je ovo bila 15.pobeda u Evroligi nakon 21 odigranog kola, tako da su se izjednačili na prvom mestu sa Real Madridom i CSKA iz Moskve, ali obe navedene ekipe tek treba da odigraju svoju utakmicu u ovome kolu. Uniks je nakon ovog poraza ostao na 7 pobeda uz 14 upisanih poraza. U narednoj rundi takmičenja, Olimpijakosu predstoji meč protiv Žalgirisa u Pireju dok će u Kazanju gostovati Real Madrid.