DeKolo komandovao armijom

Košarkaški CSKA su pred svojim navijačima u Moskvi savladali Galatasaraj rezultatom 85:69 i tako preuzeli, makar na kratko, prvu poziciju Evroligi.

Neizvesnost u ovom duelu je postojala do početke druge četvrtine. Galatasaraj je nakon 10 minuta košarke imao prednost od 4 poena(13:17), ali domaći sastav je drugi period otvorio serijom 14:0 i tako rešio pitanje pobednika. Najveća razlika je bila početkom treće četvrtine nakon poena Džejmsa Augustina(49:29), a konačan rezultat je bio 85:69.

Nando DeKolo je sa 22 poena predvodio CSKA do nove pobede, a pratili su ga  Kajl Hajns sa 13 poena, Kori Higins sa 12 i Eron Džekson sa 10 poena. U poraženom sastavu, Vladimir Micov je bio najefikasniji sa 18 poena, dok su dvocifren učinak još imali Goksenin Koksal sa 13 poena, Tibor Plajs sa 11 i Aleks Tajus sa 10 poena.

Izabranicima Dimitrisa Itudisa ovo je bila 19. pobeda u Evroligi nakon 25 odigranih kola i trenutno drže prvu poziciju na tabeli. Moskovljani imaju pobedu više od Real Madrida koji će svoju utakmicu ove runde takmičenja odigrati sutra pred svojim navijačima protiv Crvene Zvezde. Galatasaraj je već odavno izgubio sve realne šanse za plasman u plej-of Evrolige, ali nakon ovog poraza, ne postoje više ni teoretske šanse za tako nešto. U narednom kolu, CSKA će gostovati Baskoniji dok Galatasaraj očekuje put u Pirej gde će igrati protiv Olimpijakosa.