Darušafaka se plasirala u Top8

U najvažnijoj utakmici u sezoni sastale su se ekipe istanbulske Darušafake i beogradske Crvene Zvezde. Pobednik ovog susreta, Darušafaka, savladala je Zvezdu rezultatom 78:62 (25:14, 18:18, 12:17, 23:13) i plasirala se u završnicu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja.

Darušafaka je serijom 10:0 otvorila susret i jasno stavila protivniku do znanja da silno želi plasman u Top8. Crveno beli su prepolovili razliku nakon samo dva napada, a zasluge za to su pripale pre svega Dangubiću i Kuzmiću. Medjutim, izabranici Dejvida Blata su bili dovoljno fokusirani i dobili prvu četvrtinu dvocifrenom razlikom, a Bred Vonamejker je praktično dominirao u ovom delu susreta sa sedam poena i bez promašaja iz igre. Šuterska klinika zelenih je stvorila dvocifrenu prednost, a i pored dobre Zvedine odbrane, pogodjeni šutevi su bili u visokim procentima. Isto se igralo i u drugoj četvrtini, gde je domaći sastav već na polovini četvrtine imao velikih plus 16. Pokazala je Zvezda znake života i odgovorila serijom 6:0, gde se Čarls Dženkins veoma dobro pokazao, pa je Dejvid Blat morao da zatraži tajm aut. Skoti Vilbekin je kaznio manji propust Zvezdine odbrane i vezao dve trojke, što je dalo Darušafaki vetar u ledja, pa je zadržala dvocifren plus i na poluvremenu, kada je na semaforu pisalo 43:32. U trećoj četvrtini, ekipa Darušafake je dobila lake poene u reketu, dok je gostujući sastav bio izuzetno nervozan u svojim ofanzivnim posedima. Uspela je Zvezda da napravi seriju 6:0 i ponovo se spusti na jednocifrenu razliku. Sjajna Zvezdina igra u ovom desetominutnom periodu pomogla im je da se spuste na svega tri poena minusa, pred sam kraj četvrtine. Već na samom startu poslednjeg kvartala, Darušafaka se vraća na deset poena prednosti, polako su samo dodavali gas i mirno priveli utakmicu kraju. Trojkom Džejmsa Andersona na nekih 2 minuta pre kraja(73:58) stavljena je tačka na ovu utakmicu i Zvezdino herojsko putešestvije se ovde završilo. Na kraju, pobeda turskog predstavnika rezultatom 78:62,  a igrač utakmice je bio Bredli Vonamejker sa 22 poena i 5 asistencija, dvocireni su bili još Klajburn sa 10, Žižić sa 11 i Vilbekin sa 14 poena. Na drugoj strani, Kuzmić najefikasniji sa 14 poena i 6 skokova, Dženkins je imao 12, a Simonović 10 poena. Darušafaka će igrati protiv madridskog Reala u Top8 fazi, a Zvezda se okreće odbrani trona na Jadranu.