Darušafaka savladala Barsu

Barselona ipak nije olakšala posao Zvezdi

Zanimljiva utakmica koju su obeležile velike serije oba tima, Barselona je još jednom pokazala koliko je daleko od samog vrha Evrolige.

Na momente je igra španske ekipe delovala toliko loše da je pitanje da li bi imali ikakve šanse da pobede i mnogo slabije timove, bez ideje u napadu, pogubljeno u odbrani… Vil Klajburn (15p) je bio nerešiva enigma za igrače Barselone, pogađao je u prvom poluvremenu kada su domaći pravili prednost, pogodio je i jednu vrlo bitnu trojku za prekid serije Barselone u drugom poluvremenu, Ante Žižić je zabeležio 10 poena i 13 skokova.

Na poluvremenu je rezultat na semaforu pokazivao 43-22 u korist Darušafake, ipak, Barsa je uspela da stabilizuje igru i u jednom momentu je bila i na -7, ali nisu uspeli da naprave ništa ozbiljnije. Najbolji u redovima španskog tima bio je Perperoglu koji je postigao 16 poena

Navijači Crvene Zvezde su gledali ovu utakmicu sa velikom pažnjom i nadali se pobedi Barselone, jer bi im njihova pobeda olakšala put do plej-ofa. U narednom kolu Zvezda dočekuje Olimpijakos, ovoga puta u ”Kombank Areni”, prvi put još od utakmice sa CSKA.