Darušafaka rafalnom paljbom iza linije za 3 poena srušila Baskoniju!

U Volkswagen Areni, Darušafaka je slavila nakon sjajne igre, naročito u drugom poluvremenu protiv Baskonije rezultatom 98:89 (20:24, 27:22, 30:22, 21:21)

Obje ekipe su počele meč skromno u napadu, tako da su u prvih 5 minuta postignuta samo 3 pogotka iz igre.Baskonija se bolje snašla u ovoj situaciji i uz nekoliko lakih poena i dobrom igrom u odbrani napravila pristojnu prednost.Uspjela je Darušafaka da se trgne i do kraja četvrtine da smanji prednost baskijaca na 4 poena.Andrea Barnjani je napravio 2 brza faula a na drugoj strani nakon monstruoznog kucanja Bertansa, Darušafaka je uspjela početkom druge četvrtine da preokrene rezultat.U nastavku su obje ekipe počele da pogađaju trojke uzastopno, prvo Wilbekin a onda i Hanga koji tradicionalno bolje šutira u gostima nego na domaćem terenu, a Darušafaka je uspjela da zadrži minimalnu prednost.Oba tima su nastavili da u visokom procentu pogađaju za 3 poena nakon lošeg napadačkog početka, što je na kraju Darušafaki donijelo minimalnu prednost na poluvremenu usled serije Baskonije.

Nastavak susreta nije protekao previše efikasno na obje strane ali je monotoniju razbio Wilbekin sa 2 vezane trojke i Shengelia.Bertans se pridružio Wilbekinu i sa nekoliko dobrih poteza donio najveću prednost svojoj ekipi pa je Sito Alonso reagovao timeoutom.Odgovorila je Baskonija preko Voitgmanna i Tilliea ali je i Wannamaker uzvratio sa druge strane donoseći svojoj ekipi 9 poena prednosti pred četvrtu četvrtinu.Prvo je Hanga a onda i Shengelia pogodili za goste dok je na drugoj strani uzvratio Clyburn sa nekoliko odlazaka na liniju za slobodna bacanja usled malo brže igre obje ekipe.U tome se bolje snašla domaća ekipa i na 5 minuta do kraja došli su do dvocifrene prednosti.A Dairis Bertans je krunisao svoju partiju novom trojkom koja je donijela maksimalnih 15 poena prednosti.Do kraja je Darušafaka rutinski privela utakmicu kraju što im je donijelo 9 pobjedu ove sezone u Euroleague.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Dairis Bertans sa 29 poena i 5 asistencija a pratili su ga Brad Wannamaker sa 21 i Scottie Wilbekin sa 17 poena (obojica sa 4/4 učinkom za 3 poena).Kod gostiju istakao se Adam Hanga sa 19 koševa a pored njega najefikasniji su bili Shengelia sa 13 i Budinger sa 12 poena.