CZT poražena u Pireju

Olimpijakos-Crvena Zvezda Telekom 64-59
U Pireju, u duelu dva bratska kluba pobedio je domaćin rezultatom 64-59.
U lepoj atmosferi, u dvorani Mira i prijateljstva, Olimpijakos je nadigrao Crveno-bele iz Beograda, uz dobru partiju Vasilisa Spanulisa i veliki preokret u poslednjoj deonici (22-11).

Starsport

Starsport

Beograđani su bili u dobrom ritmu u prvom poluvremenu, pa i u trećoj četvrtini i gotovo stalno bili u vođstvu. Marjanović je gospodario reketom (17 poena i 13 skokova) a svesrdno mu je pomagao Mitrović sa 11 poena. Markus Vilijams nije imao svoje veče i postigao je 2 poena, uz 4 asistencije. Dženkins je imao katastrofalan nastup i indeks korisnosti -7.
U ekipi Olimpijakosa, niko se nije posebno istakao pored Spanulisa.
Ovom pobedom Olimpijakos je zacementirao prvo mesto u grupi sa skorom 8-1. Crvena Zvezda Telekom je na drugom mestu sa 5-4.
Utisci trenera domaćina Sferopulosa:
Dobro smo igrali u odbrani. U poslednja tri minuta primili smo samo dva poena i pogodili neke važne šuteve.”
Ali, imali smo mnogo promašenih otvorenih šuteva, malo smo bili nervozni. Na kraju smo ipak bili koncentrisani i dobili utakmicu.

Trener Radonjić izjavio je sledeće:
Čestitam Olimpijakosu sa željom da u nastavku svih takmičenja ostvaruje svoje ambicije, koje su najviše moguće. Doček sjajan, atmosfera predivna, tokom celog meča bilo uživanje biti deo ovog spektakla. Kao i u prvom meču i ovaj je odigran na mali broj poena, što govori o tome da se igrala jako dobra odbrana. Razlika je u tome što je u prvom meču Olimpijakos imao veliku prednost, a danas smo mi bili u igri svih 40 minuta. Imali smo bez obzira na mali broj primljenih poena u prvom delu problema sa ofnazivnim skokom Olimpijakosa i imali smo previše izgubljenih lopti u momentima kada smo mogli nalaziti bolja rešenja. U nastavku smo posebno na startu treće četvrtine bili konkretniji u fazi odbrane. Iz takve dobre odbrane nismo nalazili dobra rešenja u tranziciji a mogli smo u tim trenucima uz kvalitetan napad i samopouzdanje da steknemo prednost, znali smo da će Olimpijakos sa iskustvom i kvalitetom koji ima odlično i čvrsto odigrati u četvrtoj četvrtini. U samoj završnici to iskustvo i kavlitet stavili su u funkciju rezultata, trojkama su stekli prednost i priveli meč kraju. Imali smo šanse da učinimo završnicu neizvesnom, ali nismo imali dobru završnicu, pa je došlo do toga da je Olimpijakos slavio pet razlike, ali sam najviše zadovoljan time što možemo da pariramo najboljim ekipama Evrope, bez obzira na to da li igramo kod kuće ili na strani.