CSKA rutinski protiv Brosea

CSKA je iako oslabljena neigranjem Teodosića i Higginsa, na svom terenu salvadala ekipu Brose Basketa rezultatom 85:64

Gosti su dobro otvorili utakmicu ali je aktuelni šampion umio da odgovori i nakon 4 minuta igre preuzme vođstvo.Domaći su dobrom odbranom uspjeli da naprave prednost od 4 poena pred kraj prve četvrtine.James Augustin u odbrani i Nando De Colo u napadu su pomogli CSKA da ostvare 8 poena prednosti na početku drugog perioda, da bi onda nakon dobrih rola Khryape i Kurbanova ta prednost dostigla 12 razlike.De Colo je nastavio u dobrom ritmu i uspio da svojoj ekipi održi dvocifrenu prednost uz odličnu odbranu CSKA na drugoj strani terena.Ekipa CSKA je u prvom poluvremenu imala samo 1 promašaj iz igre za 2 poena.

U nastavku nastavio je CSKA sa dobrom odbranom i preko raspoloženog De Coloa u napadu stigao i do najveće prednosti u dosadašnjem toku utakmice koja je iznosila 21 poen na 5 minuta do kraja treće četvrtine.Brose je nastavio da se muči u napadu protiv agresivne odbrane domaćih i da uzima loše šuteve na isteku napada što je uslovilo nekoliko lakih poena CSKA iz tranzicije i iz otvorenih pozicija.Na krilima raspoloženog De Coloa, CSKA je uspjela da zadrži veliku prednost i treću četvrtinu završi sa 21 poenom prednosti.U poslednjoj četvrtini ekipa CSKA je rutinski utakmicu privela kraju i zadržala prednost iz treće četvrtine.

U ekipi CSKA najefikasniji je bio Nando De Colo sa 26 poena i 5 asistencija a uz njega je bio Karl Hines sa 13 poena.U gostujućoj ekipi istakli su se Daniel Theis sa 16, i Nicolo Meli sa 15 poena.