CSKA pripao moskovski derbi 12.kola Evrolige!

CSKA slavio u Megasport Areni 88:74!

Nisu košarkaši Himkija još od 2013.godine uspeli da savladaju CSKA na gostujućem parketu, a tako nešto im nije pošlo za rukom ni danas. Iako su dobro otvorili utakmicu, do sredine prve četvrtine imali i prednost (9:13), serijom 15:4 igrači CSKA su zaključili prvu deonicu i stvorili pristojnu rezultatsku zalihu za nastavak utakmice. U drugom periodu košarkaši Himkija su poentirali uglavnom sa linije penala, koje su besprekorno izvodili (12/12), dok su domaći bez greške šutirali van linije 6.75 (3/3). Jako efikasno prvo poluvreme okončano je rezultatom 49:40. U trećoj četvrtini, domaći su bili ti koji su većinu poena stvarali sa linije slobodnih bacanja. Uz šut iz igre (7/10) CSKA je stigao do maksimalne prednosti od +23 (71:48) krajem četvrtine i tada je već bilo rešeno pitanje pobednika. Poslednja deonica bila je bez uticaja na krajnji rezultat, te je i CSKA mogao da “ubaci u nižu brzinu” što su gosti iskoristili samo kako bi ublažili poraz. Bez doprinosa iz šuta za tri poena, i sa samo jednom asistencijom, Himki je ipak uspeo da dobije četvrtu četvrtinu rezultatom 13:21, ali za konačnih 88:74.

Izuzetna selekcija koševa u ekipi CSKA: De Kolo 10, Rodrigez 12, Klejbrn 10 (uz 7 skokova), Heket 14, dok je Higins dodao 11 poena. U poraženoj moskovskoj ekipi Stefan Marković je pružio odličnu partiju sa 18 ubačenih poena, Toni Kroker je dodao 13, Tomas 15 uz 5 uhvaćenih lopti, dok je uz isti broj skokova Miki na svoj konto upisao poen manje (14).

Posle 12.kola Evrolige CSKA je na deobi prvog mesta sa Fenerbahčeom, ali i sa utakmicom više od turaka, dok je Himki ostao na 4 pobede i zauzeo 13.mesto na tabeli.