CSKA nije ista ekipa bez Teodosića

Samo 5 asistencija su Moskovljani imali u čitavoj utakmici protiv Real Madrida, a to nije dovoljno za trijumf ni protiv slabijih ekipa od Reala.

Prethodne sezone bi sa velikim nestrpljenjem iščekivali duel dvojice mađioničara, Serhia Ljulja i Miloša Teodosića, međutim Španac je povređen, dok je Srbin pojačao Los Anđeles Kliperse. Ipak, utisak je da Real Madrid mnogo bolje funkcioniše bez svog najboljeg igrača, najviše zbog odličnih partija Luke Dončića.

Utakmicu su sporo počele obe ekipe. Domaći su stekli minimalnu prednost i održavali je do sredine treće četvrtine, kada su na krilima Dončića napravili seriju 7:0 i tako došli prvi put do dvocifrene razlike(38:28). Do kraja prvog poluvremena, ta je prednost samo uvećana(45:33).

Ako u napadu još uvek nisu prebrodili odlazak Teodosića, izbaranici Dimitrisa Itudisa su u odbrani bili perfektni tokom treće četvrtine gde su domaće limitirali na samo 11 poena i tako se potpuno vratili u igru, pošto je nakon 30 minuta košarke na semaforu pisalo 56:53. Ipak, Real Madrid je odlično otvorio poslednji period, trojke su pogađali Rudi Fernandez, Jonas Mačiulis i Fakundo Kampaco, pa je sastav Pabla Lasa došao do nove dvocifrene prednosti(69:59). Do kraja meča, gosti nisu uspeli da ozbiljnije zaprete, pa su bodovi ostali u glavnom gradu Španije.

Susret je obeležila i teška povreda Ognjena Kuzmića, a već sutra bi se trebalo znati koliko dugo će odsustvovati reprezentativac Srbije.

Vicešampion Španije je ovom pobedom došao na vrh evroligaške tabele sa 2 pobede iz isto toliko odigranih utakmica, a u narednoj rundi takmičenja će ugostiti Milano. Što se tiče CSKA, oni će se pokušati vratiti na pobednički put sledeće sedmice, kada će u Moskvi gostovati Panatinaikos.

REAL MADRID – CSKA MOSKVA 82:69 (20:15, 25:18, 11:20, 26:16)

Real Madrid: Kozer 5, Rendl 5, Rendolf 16, Fernandez 6, Dončič 14, Mačiulis 6, Rejes 7, Kampaco 9, Ajon 4, Kerol 5, Kuzmić 0, Tejlor 5

CSKA Moskva: Dekolo 9, Fridzon 5, Vesterman 4, Antonov 1, Rodrigez 8, Voroncevič 0, Klajburn 15, Higins 11, Kurbanov 5, Hajns 8, Hanter 3