CSKA “na mišiće” do 2:0 protiv Baskonije

Košarkaši CSKA Moskva, savladali su Baskoniju i vode sa 2:0 u seriji. Ovoga puta, trijumf je bio razlikom od svega dva poena, 84:82(21:20, 19:15, 29:23, 15:24).

Izuzetno zanimljiva utakmica od samog njenog početka,  a u prvoj četvrtini je postignuto preko 40 poena. Nando DeKolo je ubacio 7 od ukupno 21 poena svoje ekipe, a evropski Drejmond Grin, Nikita Kurbanov, dodao je 6. Baskonija je u prvih deset minuta promašila samo jedan šut za 2 poena, a takodje su pogodili dve trojke iz šest pokušaja.Trojkom Korija Higinsa na asistenciju Miloša Teodosića počinjemo drugu četvrtinu. Na krilima Čejsa Badindžera Baskonija pravi seriju 7:0 i prelazi u vodjstvo, 33:28. Uspeli su Moskovljani da se vrate u vodjstvo na nekih tri minuta pre kraja, a i da ga zadrže na poluvremenu kada je na semaforu pisalo, 40:35.

euroleague.net

CSKA je nastavio da igra svoju igru i da povećava prednost i već sredinom trećeg kvartala imali su dvocifrenu prednot, 56:44. Teodosić je obeležio ovu četvrtinu,prosto je “poludeo” i bio u glavnoj ulozi dok se ova prednost stvarala. Izuzetno efikasnu četvrtinu završili smo sa prednošću domaćih od deset poena, a već početkom poslednje je prednost spala na jednocifrenu. Rodrig Buboa je igrao sjajno, imao 18 poena, 4 skoka i davao svoj maksimum da održi Baskoniju u igri. Asistirao je Johanesu Vojtmanu, a onda je Šejn Larkin pogodio dvojku i prednost CSKA se istopila na svega pet poena. Činilo se da će CSKA uspeti da se ponovo odlepi na dvocifrenu razliku i prelomi susret u svoju korist, ali je baš tada usledila serija Laprovitole, Vojtmana i Larkina i Baskonija je zaostajala samo pola koša, 80:79. Pobegli su Moskovljani na plus 3, ali magija Rodija Baketsa proradila i rezultat je bio nerešen, ali je nakon faula svoja slobodna bacanja pogodio Kajl Hajns i rešio pitanje pobednika, 84:82. Sjajna utakmica u Moskvi završena je drugom pobedom CSKA. Serija se seli u Vitoriju i Baskonija nije bez šansi. 16 poena i 8 asistencija je imao Miloš Teodosić i bio je najefikasniji u svojoj ekipi, na drugoj strani, Rodrig Buboa je imao 21 i 5 asistencija i predvodio Baskoniju u tom segmentu.