Crvena Zvezda u TOP 16!

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su ekipu Bajerna iz Minhena u odlučujućem meču 85-76 i tako se plasirali u TOP 16 fazu Evrolige.

Ekipa Crvene Zvezde je daleko sigurnije otvorila meč (16-5), a prva četvrtina je završena rezultatom 31-20 za Crveno-Bele. Primiti 31 poen za četvrtinu, u bilo kojem a posebno odlučujućem meču, je očajna odbrana, ali Bajern je uspeo da se do poluvremena izdigne iz situacije i da na veliki odmor ode samo sa -4 (44-40).

U trećoj četvrtini se igralo koš za koš sve dok Bajern nije zategao odbranu koja mu je omogućila najpre blago odvajanje +5, a zatim i osetniju razliku 65-56 na isteku 30. minuta.

Početkom četvrte deonice Bajern odlazi na +11, ali onda kreće preokret domaćih košarkaša u režiji neverovatnih trojki Jovića i Gudurića (uz faul!), a čvrsta odbrana na granici faula dala je dodatni vetar u leđa Crveno-Belima koji sigurnost iz odbrane pretaču u pogotke u napadu.

rtvbn.com

rtvbn.com

Bajern je imao pokušaj da se ponovo vrati u prednost u dva navrata, ali su olako promašeni šutevi to onemogućili. Do kraja, Crvena Zvezda je nastavila da pogađa trojke: najpre Miler iz desnog ćoška, a onda i Jović iz levog za veliki trijumf 85-76 i plasman u TOP 16 fazu Evrolige.

Opšti utisak susreta je da je Crvena Zvezda odigrala neverovatne prvu i četvrtu deonicu (ukupno 60 poena dato, a 31 primljeno), da je bila bolja kada se lomilo, uz prisutnu dozu sreće da šutevi Jovića i Gudurića pogode metu u prelomnim momentima, kao i da Renfro i Rivers promaše svoje. Trener Bajerna Svetislav Pešić je u većem delu susreta fantastično branio Zvezdinu pik & rol igru, ali mu je odbrana zakazala kada je bilo najbitnije. Zvezda je “osetila krv” kada je Tompson morao da zbog nekog udarca izađe iz igre, a Cirbes preko Savanovića lako poentirao poluhorogom. Zatim su usledile pomenute trojke koje su minus od 11 poena pretvorile u put ka pobedi.

Sa druge strane, trener Radonjić jeste izgubio trenerski duel na segmentu pik & rol igre, ali je bio bolji od Pešića u korišćenju ekstra pasa, i pripremi ekipe za susret, kako iz košarkaškog tako i iz psihološkog aspekta. Za razliku od Pešićevih izabranika koji su prvih 10 i poslednjih 10 minuta izgledali izgubljeni “kao guske u magli”, Radonjićevi puleni su znali šta hoće najmanje 30 minuta susreta.

Za kraj, poenterski u Zvezdi su se istakli Miler sa 21 poenom, Cirbes sa 17, kao i Gudurić sa 16 poena. Za Bajern raspoloženi su bili Savanović sa 19 i Tompson sa 17 poena.