Crvena Zvezda korak bliže TOP16 fazi

Srpski tim bolji od litvanskog. Crvena Zvezda – Neptunas 79-62(22-14, 13-23, 27-10, 17-15)

U beogradskoj Areni viđena su dva potpuno različita poluvremena. Zvezda je dobro počela utakmicu i dobila prvu četvrtinu sa 22-14. Već na samom startu bilo je jasno da Zvezda ima ogromnu prednost pod košem. Već na početku druge domaći su vodili 33-18 ali onda sledi serija gostiju od 19-0, kojom su preuzeli vođstvo i tako je i bilo na kraju druge četvrtine(35-37 za Neptunas).

U drugom poluvremenu gledali smo potpunu dominaciju Crvene Zvezde. U trećem delu meča, Zvezda je ubacila 27 a Neptunas svega 10 poena. Agresivna odbrana je zaustavila napadačku litvansku školu košarke, a Boban Marjanović je gospodario u reketu. Vodila je Zvezda i sa +21, međutim i konačnih 17 razlike je dovoljno da Zvezda ima bolji međusobni skor sa Neptunasom. Ovom pobedom jedini predstavnik Srbije u Evroligi je učinio veliki korak ka TOP16 fazi i biće mu dovoljna samo jedna pobeda za dalji plasman. Najefikasniji u Zvezdinom timu bio je Marjanović sa 24 poena(uz 12sk, za ukupan indeks 36), a pratili su ga Blažić 19p, Mitrović 12 i Dženkins 10. Kod gostiju najviše se istakao Gailius sa 18. U narednom kolu Crvena Zvezda gostuje Valensiji, dok će Neptunas dočekati Olimpijakos.