Cedevita razbila Fenerbahce

Cedevita je večeras na domaćem parketu deklasirala Obradovićev Fenerbahce rezultatom 89:59 (22:13, 22:17, 27:13, 18:16), u 12. kolu Top 16 faze Evrolige. Centarski dvojac Marko Arapović i Miro Bilan bili su neriješiva enigma za oslabljeni Fener.

U meču bez rezultatskog značaja, jer je Cedevita već ispala iz trke za Top 8 domaćini su očitali pravu lekciju gostima iz Turske, za koje nisu nastupali povrijeđeni Vesely i Sloukas.

Cedevita je dominirala od prvog do posljednjeg minuta. Igrali su kao u transu, do kraja prve četvrtine su imali prednost od devet poena, bilo je 22:13. U drugom periodu domaćini povećavaju prednost te na veliki odmor odlaze sa 14 poena prednost, bilo je 44:30.

U trećoj četvrtini Cedevita je razbila Fener i u posljednju četvrtinu ušli su sa +28, bilo je 71:39. Svima je tada bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno, ali je rezultat moramo priznati djelovao nestvarno. U posljednjoj četvrtini zagrebački tim je čuvao stečenu prednost, te na kraju slavio sa 89:59.

Najraspoloženiji u pobjedničkom sastavu bili su Marko Arapović sa 18 poena i četiri skoka, Miro Bilan je postigao 15 poena i pet skokova. Dvocifreni su bili i Amerikanci James White sa 11 poena, pet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte, te Jacob Pullen sa 10 postignutih poena, te je upisao i po tri ukradene lopte i asistencije.

U gostujućem sastavu su prve violine zakazale, Datome je postigao samo tri poena, Dixon se nije ni upisao.  Jedini dvocifreni bio je Ekpe Udoh sa 11 poena i tri skoka.

Srpski reprezentativac Nikola Kalinić je za 27 minuta provedenih na terenu postigao osam poena, te dodao pet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Njegov reprezentativni kolega Bogdan Bogdanović igrao je 14 minuta, te postigao šest poena i ugrabio šest skokova, ali je imao i četiri izgubljene lopte.