Cedevita ispustila Efes

Anadolu Efes, koji sa klupe predvodi Dušan Ivković, slavio je velikim preokretom 81 – 76, u Domu sportova protiv domaćina Cedevite!

Košarkaši Cedevite bili su blizu novom velikom iznenađenju u Evroligi, ali katastrofalna 4. deonica je uzela danak i sprečila slavlje za prolaz u TOP 16 fazu!

jutarnji.hr

jutarnji.hr

Košarkaši trenera Mršića su pred poslednjih 10 minuta imali + 8 i bili su u dobrom naletu nakon uspešne 3. četvrtine. Međutim, to nije bilo dovoljno jer se Efes razigrao u napadu i ubacio 24 poena, a čvrstom odbranom sveo Cedevitu na još samo 10, tako da je tim trenera Ivkovića ostvario vrednu pobedu u Zagrebu.

Najefikasniji u ekipi Efesa bio je Šarić sa 16 poena, a dobar je bio i Braun sa 12. U ekipi Cedevite istakli su se Bilan sa 18 i Pulen sa 17 poena.