Budućnost i dalje bez pobede u Evroligi

Panatinaikos slavio u “Morači” sa 72:67.

Analitika

Delovalo je da izabranici Aleksandra Džikića mogu do prve pobede u Evroligi.
Od prvog minuta su imali rezultatski priključak i nisu dozvoljavali igračima Panatinaikosa da stvore značajniju razliku, prvenstveno sjajnom rolom Alena Omića koji je već posle prve četvrtine imao 10 poena. Tek početkom druge četvrtine su gosti došli do najveće razlike pri rezultatu 15:24. Preokretom domaćih sredinom treće četvrtine, činilo se da Podgoričani mogu da iznenade bivšeg šampiona Evrope. Ipak, u poslednjih 10 minuta utakmice, Panatinaikos je zaigrao agresivnije, došao do prednosti od 13 poena razlike (55:68) koju nije ispustio do kraja meča. Prišli su domaći na 67:71, 2 minuta do kraja utakmice ali nije došlo do preokreta.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Omić (16 poena, 10 skokova, 2 asistencije) i Ivanović sa ubačenih 12 poena uz 5 skokova i 4 asistencije. Na drugoj strani Panatinaikos su predvodili Thomas (14 poena, 4 skoka) , Kalates (10 poena uz 9 asistencija) i Papapetru (13 poena, 4 skoka, 2 asistencije)

Posle 5.kola Evrolige, Budućnost je poslednja na tabeli sa skorom 0:5, dok je ekipa Panatinaikosa na učinku od 3 pobede i 2 poraza.