Brose Basket napravio iznenađenje i pobijedio CSKA

Košarkaši Brose Basket Bamberga napravili su večeras veliko iznenađenje savladavši na domaćem parketu favorizovanu ekipu CSKA iz Moskve rezultatom 91:83 (22:20, 21:19, 25:28, 23:16) u 12. kolu TOP 16 faze Evrolige. Teodosić je postigao 19 poena, a uz to je dodao dva skoka i dvije asistencije, ali to nije bilo dovoljno za trijumf moskovljana.

Tokom cijelog meča obje ekipe su bile u egalu, Brose je uspio da serijom pred kraj poluvremena napravi seriju od 10 poena te napravi osam poena razlike, bilo je 43:35, ali se gosti do kraja četvrtine vraćaju sa četiri vezana poena.

Tokom treće četvrtine Bamberg je opet uspio “pobjeći” na sedam razlike, ali CSKA pravi seriju preko Vorontsevicha i Teodosića koji pogađaju trojke za 68:67 pred posljednjih deset minuta utakmice.

U posljednjoj četvrtini nijedna ekipa ne uspijeva da napravi seriju te prelomi utakmicu. Utakmica je odlučena u posljednja dva minuta. Na 84 sekunde do kraja Melli je pogodio šut sa poludistance za vodstvo 84:81. Nakon time-outa koji je zvao gostujući trener, nakon samo nekoliko sekundi De Colo je uspio da prodorom poentira za 84:83. Miller je bio neprecizan za dva poena, ali su domaćini uspjeli da uhvate skok u napadu. Na 43 sekunde do kraja Melli biva fauliran, te pogađa oba slobodna bacanja za 86:83. Na drugoj strani, De Colo je promašio za dva poena, te igrači CSKA fauliraju Wannamakera na 25 sekundi do kraja, koji pogađa oba slobodna bacanja. Fridzon je pokušao za tri poena, ali nije bio precizan. Hines je napravio brzi faul nad Theisom koji je polovično precizan sa linije slobodnih bacanja za 89:83. Higgins je pokušao brzom trojkom da smanji zaostatak, ali nije bio precizan, dok u kontri Wanamaker zakucava te postavlja konačan rezultat utakmice.

Najistaknutiji u pobjedi Bamberga bio je Nicolo Melli sa 17 postignutih poena i 6 skokova. Dvocifreni su bili i  Leon Radošević i Nikos Zisis sa po 14 poena, Zisis je ubilježio i šest asistencija. Wanamaker je dodao 11, a Strelnieks 10 poena.

U sastavu moskovljana najbolji je bio Nando De Colo sa 21 postignutim poenom i sedam asistencija. Miloš Teodosić je dodao 19, a Andrey Vorontsevich 17 poena.