Brose “bambergovao” Barselonu

Klub iz Katalonije je nastavio sa očajnim partijama u Evroligi, u Nemačkoj ih je sa pola gasa pregazio Bamberg rezultatom 85:65(18:17, 22:14, 19:16, 26:18).

Dolaskom Jorgosa Barcokasa, Barselona je želela promenu, tražili su način da se vrate u sam vrh evropske košarke ali činjenica je da odlazak Ćavija Paskvala ništa nije promenio, štaviše, klub iz Katalonije pruža možda i najslabije partije u poslednjoj deceniji. Barselona je upisala i šesti uzastopni poraz u Evroligi na gostujućim parketima i tako ostala poprilično udaljena od pozicije koja vodi u doigravanje. Dakako, osma pozicija je samo jednu pobedu udaljena od Barselone ali igre koje pruža ova ekipa ne daju za pravo mnogo nade njihovim navijačima.

Barselona je igrala egal meč u Bambergu samo 10 minuta, tačnije dok se Strelnieksu i Mileru nisu priključili i ostali saigrači, pre svih Nikolo Meli koji trenutno igra najbolju košarku u svome životu. Domaćin je do poluvremena došao do zavidne prednosti od 9 poena razlike(40:31). U nastavku, tačnije prvih pet minuta trećeg perioda su najgori koje je Barselona odigrala, u tom razdoblju su poentirali samo dva puta pa je domaći sastav otišao na maksimalnih +20(56:36). Mladi Šaša Vezenkov je nakon toga povezao sedam poena na individualni kvalitet, Rajs je poentirao dva puta a na kraju treće četvrtine bilo je 59:47.

Gosti su zahvaljujući pomenutoj dvojici i poeniima Breda Olesona došli i do 59:53 ali tu je bio kraj njihovoj nadi za bilo kakvom šansom za preokret, Darius Miler i Janis Strelnieks pogodili za tri poena, a igra Barselone se totalno raspala. Prednost domaće ekipe do kraja susreta je samo rasla, za konačnih 85:65.

Darius Miler i Janis Strelnieks su bili najefikasniji na utakmici, obojica su ubacili po 20 poena dok je Nikolo Meli susret završio sa 17. U poraženom sastavu jedini dvocifren je bio Tajris Rajs sa 19 poena. Igra Barselone se u zadnje vreme svodi uglavnom, samo na kreaciju upravo Rajsa, ostatak tima je potpuno odsečen kada je on na parketu i utisak je da sa njim kao startnim plejmejkerom, oni neće mnogo napraviti ove sezone.

Ovom pobedom, Bamberg je prestigao Barselonu na tabeli, obe ekipe imaju po 7 pobeda i 9 poraza ali nemački sastav ima bolji međusobni omjer. Izabranici Andree Trinkijerija će pobednički niz od tri uzastopne pobede u Evroligi pokušati da produže i nakon gostovanja Uniksu, u Kazanju u narednom kolu dok će Barselona ugostiti Olimpijakos, klub sa kojim je Jorgos Barcokas osvojio Evroligu kao trener u sezoni 2012/2013.