Bogdanović doveo Fenerbahče pred vrata fajnal-fora

Reprezentativac Srbije je sa 25 poena predvodio svoj tim do velikog trijumfa u Atini. Fenerbahče je slavio rezultatom 75:80.

Fenerbahče je mnogo bolje otvorio drugi susret, Bogdan Bogdanović je bio nezaustavljiv u prvoj četvrtini. Bivši igrač Partizana je ubacio 12 poena(5/5 iz igre) nakon 10 minuta košarke, a da se gosti ne odlepe, pobrinuo se Kris Singlton sa svojih 9 poena, pa se na mali odmor otišlo pri rezultatu 20:22. U drugoj četvrtini je viđena izjednačena košarka, a viđen je i šuterski obračun Majk Džejmsa i Bogdanovića. Na poluvremenu je bilo 43:45.

U drugom poluvremenu je viđen rezultatski egal. Samo je u jednom navratu jedna ekipa imala +7 i to Fenerbahče nakon trojke Bobi Diksona krajem trećeg perioda(54:61). Domaći su preokrenuli rezultat početkom poslednje deonice, ali samo na kratko. Pri rezultatu 68:65, izabranici Željka Obradovića su napravili seriju od 9:0 i tako vratili prednost na svoju stranu. U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 75:76, Panatianikos je imao napad nakon ukradene lopte, ali Kej-Si Rivers je promašio otvoren šut za tri poena. Na drugoj strani je Dikson realizovao oba slobodna bacanja i stavio tačku na ovu utakmicu. Konačan rezultat je bio 75:80.

Bogdan Bogdanović je sa 25 poena predvodio Fenerbahče do vođstva od 2:0 u četvrtfinalu, Ekpe Judo je dao veliki doprinos sa 22 poena, a istakao se i Bobi Dikson sa 14 poena. U poraženom sastavu, najbolji je bio Majk Džejms, on je imao 22 poena, 14 je dodao Kris Singlton, a 13 Janis Burusis.

Ovom pobedom, Fenerbahče je došao na korak od plasmana na fajnal-for koji će se održati u Istanbulu od 19. do 21. maja. Treća utakmice je na rasporedu 25. aprila i već tada će šampion Turske imati priliku da pred svojim navijačima okonča ovu seriju i overi plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi.