Bogdan brojao do 27, Fener trijumfovao u ludoj utakmici!

14. susret u svojoj istoriji su odigrali košarkaši Fenerbahčea i Olimpijakosa. Ulker Sports Arena u Istanbulu je bila domaćin jedne prelepe košarkaške predstave, u kojoj je domaća ekipa izašla kao pobednik. Konačan rezultat je bio 67:64 (22:22, 18:12, 7:22, 20:8)

kurir.rs

Olimpijakos je odlično otvorio ovaj susret. Napravili su seriju 7:0 i od prvog minuta okrenuli publiku protiv sebe. Dominacijom u ofanzivnom skoku (4), Fenerbahče brzo hvata priključak preko Datomea, Diksona i Bogdanovića. Italijanskin reprezentativac je ubacio 10 poena u prvoj četvrtini, a srpski 9 i Fenerbahče je izjednačio rezultat, pa smo u drugi kvartal ušli rezultatom 22:22. Uspela je domaća ekipa sigurnom igrom da po prvi put stekne prednost, a takođe i da je zadrži do poluvremena iako nisu imali mnogo raspoloženih igrača, a Bogdan Bogdanović se najviše isticao iz napada u napad. Gosti i dalje bez Spanulisa, ali Erik Grin nastavlja da impresionira svojim igrama i već do poluvremena je bio dvocifren,a ubacio je 11 poena. Ono što je bilo interesantno, ekipa Olimpijakosa nije uhvatila ni jedan ofanzivni skok u prvih 20 minuta. Ponovo bolji početak za crveno-bele i beleže seriju 6:0, pa smo nakon 25 minuta košarke imali osećaj kao da se nije ni igralo. Medjutim, pred sam kraj trećeg dela, Olimpijakos ima furiozni nalet, sveli su Fenerbahče na jednocifren broj poena u ovom periodu, samo sedam, a oni su postigli 22, pa su imali visokih “plus devet” pred početak četvrte četvrtine. Posle dugo vremena, Fener uspeva da ubrza ritam i da ponovo pridje Olimpijakosu na razliku od samo jednog poseda. Ključni čovek u ovim momentima je bio još jedan srpski reprezentativac, Nikola Kalinić, on je svojom rolom pre svega u odbrani, a onda i u tranziciji naneo ozbiljne probleme izabranicima Joanisa Sferopulosa. Ni tajm aut nije uspeo da ih trgne, a sa dve trojke kaznili su ih Luidji Datome i Bogdan Bogdanović. Olimpijakos i Fenerbahče su zamenili uloge u ovom delu meča, naime, gosti su postigli svega četiri poena za nešto više od osam minuta košarke, a taj maler je prekinut sa linije za slobodna bacanja. Na kraju, zaslužena pobeda domaće ekipe, rezultatom 67:64. Heroj ove utakmice je sigurno Bogdan Bogdanović. Nekadašnji košarkaš Partizana i trenutno reprezentativac Srbije, završio je utakmicu sa 27 poena, 3 skoka i 4 asistencije. Pored njega je samo Luidji Datome bio dvocifren i on je imao 17 poena. Na drugoj strani, sjajna partija Erika Grina, 17 poena, 13 je ubacio Papanikolau, a 10 Jorgos Printezis.