Bez iznenađenja u grupi B Evrolige

Završene su sve tri utakmice 8.kola grupe B Evrolige. I u sve tri utakmice gledali smo pobede domaćih timova.
CSKA – CEDEVITA 97 – 79
U Moskvi je favorizovani CSKA bez većih problema savladao zagrebačku Cedevitu rezultatom 97-79. Sve je bilo rešeno već nakon prvog poluvremena kojeg domaći tim završava sa ogromnih 26 poena prednosti ( 60-34 ). Cedeviti je pretila defanzivna katastrofa ali su se gosti ipak pribrali u nastavku i spustili razliku na pristojnih -17. Kod domaćeg tima bilo je šest dvocifrenih igrača ( Weems i De Colo po 14, Kaun, Fridzon i Voroncevič po 13 i Hines 12 poena ). Kod Cedevite najefikasniji je bio Fran Pilepić sa 23 poena.
MACCABI – ALBA 95 – 89
U drugoj utakmici grupe B izraelski Maccabi je u vrlo važnoj utakmici za oba tima pobedio nemačku Albu iz Berlina rezultatom 95 – 89. Bila je to utakmica sa puno koševa ali i puno preokreta. U finišu meča se domaći tim ipak bolje snalazi i dolazi do pobede na krilima raspoloženih Devina Smitha ( 26 poena ) i Briana Randlea ( 21 poen ) te Ohayona koji je uz 13 poena upisao i 8 asistencija. Kod gostiju su se najviše istakli McLean ( 16 poena ) i Hammonds sa 15 poena. Vredi istaknuti da su oba tima utakmicu završila sa po 20
uknjiženih asistencija.
LIMOGES – UNICAJA 67 – 64
U trećem meču grupe B Limoges je još jednom pokazao dobru igru na domaćem parketu i tako pobedom protiv španske Unicaje ostao u trci za plasman u Top 16 fazu ovog takmičenja. U veoma tvrdoj i neizvesnoj utakmici sa katastrofalnim procentima šuta za 3 poena bolje su se snašli domaćini. Iako je Unicaja na poluvremenu imala velikih +13 poena prednosti, to im nije bilo dovoljno za pobedu. Domaćin u drugo poluvreme ulazi mnogo agresivnije u odbrani te drugo poluvreme dobija sa 46 – 30 i tako upisuje veoma važnu pobedu za nastavak takmičenja. Kod Limogesa najefikasniji je bio Lamar Smith sa 18 poena dok je za Unicaju 15 poena postigao Ryan Toolson.